dji om 5

DJI predstavil nový gimbal, OM 5 je menší a funguje aj ako selfie tyč

Kompaktné príslušenstvo stojí 159 eur.

Spoločnosť DJI predstavila novú generáciu stabilizátora OM 5, ktorý sa opäť postará o to, aby boli vaše videá zhotovené smartfónom pekne plynulé a stabilné. Obľúbené príslušenstvo prešlo dvomi zásadnými zmenami.

Tou prvou sú rozmery a váha. Gimbal DJI OM 5 je oproti predchádzajúcej generácii menší a ľahší, váži o 100 gramov menej (290 g). Napriek menším rozmerom sa v rukoväti našlo miesto pre teleskopickú tyč, čo môžeme považovať za druhú dôležitú zmenu. Vďaka nej môžete rozšíriť perspektívu záberu o približne dvojnásobok.

dji om 5
Foto: DJI

Kľúčová technika zostáva na svojom mieste. Aj nová generácia príslušenstva sa spolieha na citlivú 3-osovú mechanickú stabilizáciu, ktorá kompenzuje pohyb kamery, v tomto prípade smartfónu.

Gimbal (Osmo Mobile) OM 5 komunikuje s oficiálnou aplikáciou DJI Mimo, prostredníctvom ktorej sa dostanete k niekoľkým praktickým funkciám. Asi najlepšou je ActiveTrack 4.0 – automatické sledovanie snímaného objektu.

gimbal
Foto: DJI

Objekt na obrazovke jednoducho označíte prstom a stabilizátor ho bude nasledovať tak, aby sa neustále nachádzal v rovine ostrosti v strede kompozície. Nápomocné bude tiež ovládanie gestami. Fotografovanie a natáčanie videí môžete spustiť pohodlne pohybom ruky, na vopred nastavenú samospúšť sa teda spoliehať nemusíte.

stabilizator
Foto: DJI

Medzi softvérovými funkciami figuruje aj ShotGuides. Systém rozpozná vaše okolie, na základe čoho vám odporučí rôzne kreatívne šablóny a predostrie tipy, ako vyhotoviť lepšie fotky a videá. Okrem toho je prítomný režim DynamicZoom s automatickým priblížením, rotáciou, časozberom, panorámou a ďalšími efektmi.

dji om 5
Foto: DJI

Stabilizátor je dodávaný so sponou, ktorú nasadíte a smartfón a následne ho naň „prilepíte“ pomocou integrovaného magnetu.

DJI OM 5 je dostupný na oficiálnych stránkach výrobcu za 159 eur. Dostupnosť príslušenstva je však obmedzená, zákazník si môže objednať iba jeden kus, upozorňuje DJI vo svojom e-shope.