air 2S

DJI predstavil Air 2S, vynovený dron dostal poriadny fotoaparát

Cena stúpla na 999 eur.

Spoločnosť DJI osviežila obľúbený dron strednej veľkosti Mavic Air 2. Teraz však dostal skrátené označenie bez pomenovania „Mavic“, v obchodoch ho nájdete pod názvom Air 2S. Názov samotný ale až taký dôležitý nie je, podstatný je hardvérový upgrade.

DJI Air 2S je po stránke vzhľadu faceliftom. Vyzerá ako pôvodný Mavic Air 2, no s plynulejšími líniami a dvomi novými kamerami v prednej časti. Tie dopĺňajú štyri snímače určené pre vyhýbanie sa prekážkam.

Vďaka týmto kamerám dokáže dron rozpoznať prekážku z väčšej vzdialenosti a pri vyšších rýchlostiach. Je teda šanca, že pri rýchlom a obratnom lietaní neskončíte s dronom niekde v korune stromu alebo na fasáde budovy.

air 2S
Foto: DJI

Zásadnú zmenu predstavuje integrovaný fotoaparát pre lovenie fotiek a videí z vtáčej perspektívy. Pôvodný Mavic Air 2 disponuje snímačom obrazu s veľkosťou 1/2″ a 48 Mpx rozlíšením, ktorý na výstupe produkuje 12 Mpx fotografie (pixel binning).

DJI model Air 2S osadil podstatne väčším, 1-palcovým snímačom obrazu s rozlíšením 20 Mpx a pixelmi o veľkosti 2,4μm. Rozlíšenie v tomto prípade zostáva na výstupe zachované. Stúpla aj bitová rýchlosť, a to na 150 Mbps. Objektív má ohniskovú vzdialenosť 22 milimetrov a svetelnosť f/2.8.

air 2S
Foto: DJI

Pri videu je maximom 5,4K rozlíšenie so snímkovaním 30 FPS. 60 FPS dostanete pri 4K videu, no pri tomto režime nakrúcania dôjde k istému orezaniu obrazu, ako si všimol Vjeran Pavic z The Verge.

4-násobný digitálny zoom môže pilot použiť pri zázname 4K/30 FPS videa. 6-násobné priblíženie je ohraničené na 2,7K/30 FPS alebo FHD/60 FPS video. Hraničné 8-násobné priblíženie je dostupné v základnom video režime FHD/30 FPS.

TIP REDAKCIE
Android 12 dostane aj Galaxy S10, Samsung spúšťa beta testovanie
air 2S
Foto: DJI

Lepší dynamický rozsah zabezpečí 10-bitový profil farieb D-Log alebo HLG (štandard pre HDR). Tieto výhody ale pilot získa len pri nakrúcaní bez digitálneho priblíženia obrazu.

DJI Air 2S je o niečo ťažší, váži 595 gramov. Kvôli vyššej váhe mierne klesla výdrž na jedno nabitie, a to z 33 na 31 minút. V ideálnych podmienkach, samozrejme. Pripojenie OcuSync 3.0 zvládne prenášať obraz v1080p kvalite na vzdialenosť 12 kilometrov.

air 2S
Fly More Combo. Foto: DJI

Podobne ako v iných dronoch výrobcu, aj v Air 2S nájdete inteligentné režimy letu Spotlight 2.0, ActiveTrack 4.0 a Point of Interest 3.0. Novinkou je funkcia MasterShot. Dron automaticky upraví zábery podľa typu a vzdialenosti od cieľa, teda objektu snímania (krajina, portrét a pod.). Výrobca hovorí o „ďalšej úrovni tvorby obsahu“.

Dron ako samostatné zariadenie vám výrobca predá za 999 eur. Balíček Fly More Combo je drahší, obsahuje však praktické doplnky. Za 1299 eur dostanete aj ND filtre, náhradné vrtule, 3 batérie a prepravnú tašku.

DJI na svojich stránkach informuje, že si každý zákazník môže zakúpiť iba jeden kus. Dôvodom je „obmedzená dostupnosť nových produktov“. Tabuľku s kompletnou špecifikáciou nájdete TU.

Aktuálna cena modelu Mavic Air 2

Total
34
Zdieľaní
Total
34
Zdieľať