Dva LED blesky na prednej strane: Vivo S12 Pro poteší najmä milovníkov selfie

Zaujímavé riešenie.

Čínska značka Vivo plánuje predstaviť 22. decembra smartfón vyššej strednej triedy s označením S12 Pro, ktorý ponúkne v oblasti fotoaparátov pozoruhodné vylepšenie. Reč je však o fotoaparátoch predných, nie zadných.

Vivo S12 Pro je navrhnutý tak, aby dokázal zhotoviť kvalitné selfie aj v zlých svetelných podmienkach. Inžinieri do zárezu v obrazovke uložili dve kamery a zároveň k nim pridali rovno dve úzke LED svetlá, ako informuje playfuldroid.com.

Autoportréty zachytí 50 Mpx senzor Samsung JN1, asistovať mu bude doplnkový 8 Mpx snímač so širokouhlým zorným poľom Hynix Hi846.

Zle to nebude vyzerať ani na zadnej strane. 108 Mpx fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu sa o svoje miesto podelí s 8 Mpx ultraširokým fotoaparátom OmniVision OV8856 a 2 Mpx monochromatickým snímačom.

vivo S12 Pro
Foto: Weibo

Čo sa týka ostatnej výbavy, prednú stranu obsadí 6,5-palcový OLED displej so zakrivenými okrajmi a FHD+ rozlíšením. Obnovovacia frekvencia dosiahne 90 Hz. Pod kapotou bude tikať čipset Dimensity 1200, 12 GB RAM LPDDR4x a 256 GB úložisko UFS 3.1. Batéria s približnou kapacitou 4200 mAh znesie 44 W rýchle nabíjanie.

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja

Okrem Pro verzie výrobca predstaví aj dostupnejší model Vivo S12. Oba budú už z výroby obsahovať operačný systém Android 12 s prispôsobeným prostredím OriginOS Ocean. Predpokladá sa, že predaj mobilnej novinky odštartuje na bezmála 490 eurách.

Táto cena prislúcha čínskemu trhu, pre ktorý bude Vivo S12 Pro primárne určený. Či sa nový selfie smartfón dostane aj za hranice čínskeho trhu je nateraz neznáme.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať