ZTE Axon 20 5G je tu: Prvý smartfón s prednou kamerou pod displejom!

Aj keď sme už videli niekoľko prototypov, spoločnosť ZTE je prvou, ktorá prináša smartfón s prednou kamerou umiestnenou pod obrazovkou na komerčný trh.

Aj keď sme už videli niekoľko prototypov a konceptov, čínska spoločnosť ZTE je prvou, ktorá prináša smartfón s prednou kamerou umiestnenou pod obrazovkou na komerčný trh, informuje AndroidPolice.

ZTE Axon 20 5G je v tomto smere revolučným smartfónom. Z pohľadu ostatných parametrov a vlastností sa však radí niekde do strednej triedy k modelom OnePlus Nord, Moto Edge a ďalším podobným zariadeniam.

Foto: ZTE

Zatiaľ nie je úplne známe, ako celá inovácia funguje. Zvedaví sme aj na kvalitu fotografií, ktorá asi nedorovná najlepšie selfie smartfóny trhu, no aspoň pre začiatok by mohla stačiť.

Komu však záleží na tom, aby jeho smartfón nemal v displej zárez, otvor či motorizovaný foto modul, má na výber. Teda, pokiaľ takýto zákazník býva v Číne.

ZTE Axon 20
Foto: ZTE

Trhová dostupnosť je obmedzená na domácu krajinu výrobcu a momentálne nič nenasvedčuje tomu, že sa ZTE Axon 20 5G dočká medzinárodnej premiéry. Lepšie vybavená verzia s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom stojí po prepočte necelých 350 eur.

TIP REDAKCIE
Sony chystá herný ovládač pre smartfóny: Podobá sa na DualShock
Foto: AndroidPolice

Smartfón inak ponúka 6,97″ OLED displej s rozlíšením 2460 x 1080 pixelov, čipset Snapdragon 765G, 4220 mAh batériu s 30 W nabíjaním, snímač odtlačkov prstov (taktiež pod displejom) a štvoricu zadných fotoaparátov (64 Mpx, 8 Mpx, 2 Mpx a 2 Mpx). Aby sme nezabudli, predný snímač obrazu má rozlíšenie 32 Mpx.

Niekedy v budúcom roku má smartfón s neviditeľnou prednou kamerou uviesť na trh aj Xiaomi. Pri tomto výrobcovi existuje podstatne väčšia šanca, že sa jeho novinka bude predávať aj na našom trhu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať