AKTUÁLNE: Xiaomi v niektorých krajinách začína blokovať svoje smartfóny, ostávajú nepoužiteľné!

Toto zariadenie je zablokované.

Xiaomi je vo svete technológií relatívne novou spoločnosťou. Jej raketový rast a takmer celosvetový úspech sú preto o to viac obdivuhodné. Firma postupne expanduje na nové a nové trhy, aby tak k svojim zariadeniam prilákala ešte viac ľudí.

Podľa najnovších informácií však z niektorých krajín aj odchádza. Vyplýva to z výpovedí majiteľov Xiaomi smartfónov na Kube a v ďalších krajinách. Veľmi zvláštne je aj to, ako sa Xiaomi správa už k existujúcej základni používateľov.

Xiaomi sa podľa aktuálnych správ rozhodlo aktívne potlačiť používanie svojich smartfónov v regiónoch, kde nie je oficiálne dostupné. Kuba, napríklad, nie je na zozname podporovaných krajín, ľudia si tam telefóny od populárneho výrobcu musia kupovať zo zahraničia. Ani tak však nevyhrali, najnovšie sa im začalo zobrazovať takéto varovanie.

Chyba na Xiaomi smartfóne.

Za posledných pár dní ľudia začali hlásiť problémy (20 a viac prípadov, o ktorých viem). Stalo sa to na nových telefónoch, ktoré používali 3 alebo 4 dni. Samé sa zablokovali a na displeji len svietil takýto odkaz: Pravidlá Xiaomi nepovoľujú predaj alebo poskytovanie produktov na územi, na ktorom ste sa ho pokúsili aktivovať. Ďalšie informácie vám poskytne priamo predajca“.

Xiaomi podľa všetkého blokuje len nové modely zakúpené v Rusku, staršie telefóny majú byť (zatiaľ v poriadku).

Neľútostné zablokovanie

Rovnakým problémom trpia aj Xiaomi smartfóny používané v Sýrii, o čom zas informoval používateľ abood464 na diskusnom fóre XDA Developers. V tomto prípade šlo o telefóny kupované z indického trhu. V tomto prípade sa už podarilo získať vyjadrenie jedného z predajcov Xiaomi zariadení.

Nová politika spoločnosti Xiaomi chráni jej produkty, keďže každé zariadenie musí byť aktivované v krajine, pre ktorú bolo určené“.

Riešenie? Vrátiť telefón do krajiny, odkiaľ ste ho kúpili, zresetovať ho, vložiť do neho SIM kartu a telefón v danej krajine používať aspoň 3 týždne.

Xiaomi malo k takto prísnemu kroku pristúpiť na Kube, v Iráne, Sýrii, Severnej Kórei, Sudáne a dokonca aj na Krymskom polostrove.