google fotky

Google Fotky dostanú presnejšie vyhľadávanie, konkrétny záber nájdete rýchlejšie

Strácate sa vo vlastných fotkách? Pomoc je na ceste.

Aplikácia Google Fotky disponuje pomerne kvalitným vyhľadávaním, ktoré v obsiahlej galérii záberov dokáže nájsť určité typy záberov. Stále je však čo vylepšovať a platí to aj o vyhľadávaní.

Google Fotky dostanú niekedy v blízkej budúcnosti novú sadu filtrov pre presnejšie vyhľadávanie obsahu. Tvorcovia o novinke zatiaľ neinformujú, identifikovala ju ale softvérová inžinierka Jane Manchun Wongová, ktorá už neraz v predstihu poukázala na nové funkcie niektorých aplikácií a služieb.

Google Fotky v súčasnosti umožňujú vyhľadávať snímky podľa toho, kde boli zhotovené, alebo podľa toho, čo sa na nich nachádza. Stačí do vyhľadávania zadať napríklad kľúčové slovo „les“, „zviera“ či trebárs „jedlo“ a aplikácia zobrazí všetky fotky s takýmito predmetmi, resp. obsahom.

Ak zadáte do vyhľadávania „Bratislava“, aplikácia predostrie všetky fotky zhotovené v oblasti hlavného mesta.

Nový rad filtrov sa zameria na selfie, videá, archivované fotografie a pohyblivé snímky. Tieto filtre sa budú zobrazovať priamo pod lištou vyhľadávania. Prínosom je, že sa budú dať kombinovať s aktuálnymi možnosťami vyhľadávania.

TIP REDAKCIE
SÚŤAŽ s TECHBYTE: Vyhraj nadupanú kolobežku Navee N65 s dojazdom 65 km v hodnote 649 €!
google fotky
Foto: Jane Manchun Wongová/Twitter

To znamená, že budeme môcť vyhľadávať napríklad selfie fotky alebo videá vo vzťahu ku konkrétnemu miestu (videá z Tatier, selfie z Malorky a pod.). Kto má v Google Fotkách zálohovaných tisíce záberov, presnejšie vyhľadávanie určite ocení.

Ako presne bude vyhľadávanie pracovať v praxi zistíme až potom, ako sa do aplikácie predmetné filtre oficiálne dostanú. Používatelia Android zariadení sa zatiaľ môžu zabávať s novým video editorom, ktorý do aplikácie pribudol len včera.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať