galaxy watch 4

Takto budú vyzerať hodinky Galaxy Watch 4 vo verzii Classic

Otočná luneta zostáva na svojom mieste.

Nové inteligentné hodinky od Samsungu pomaly klopú na dvere. S blížiacim sa obdobím oficiálneho predstavenia sa dostáva na povrch čoraz viac podrobností, tentokrát „unikla“ podoba klasickej verzie očakávaného modelu Galaxy Watch 4. Publikoval ju server Android Headlines.

Hodinky Galaxy Watch 4 Classic neodskočia od koncepcie, na akú sme pri tomto type zariadenia zvyknutí. Na palube zostáva obľúbená otočná luneta, okrúhly ciferník so zapusteným displejom a dve podlhovasté tlačidlá na bočnej strane.

galaxy watch 4
Foto: Android Headlines

Puzdro hodiniek bude vyrobené z hliníku alebo nehrdzavejúcej ocele, v závislosti od verzie. Obrazovku, ktorá nebude vyčnievať nad okraj puzdra, pred škrabancami ochráni sklo Gorilla Glass DX, resp. DX+. Spoľahnúť sa tiež môžeme na vodotesnosť 5ATM a vysokú odolnosť deklarovanú vojenskou normou MIL-STD-810G.

Nové Galaxy Watch 4 Classic sa podobajú na svojich predchodcov, nuda to však nebude. Zásadnú inováciu bude predstavovať operačný systém Wear OS 3 od Google s nadstavbou One UI Watch.

Google systém Wear OS 3 vyvíjal v spolupráci so Samsungom. Zabezpečiť má rýchlejšie reakcie, dlhšiu výdrž na jedno nabitie, lepšiu spoluprácu hodiniek so smartfónmi s operačným systémom Android a najmä prístup k množstvu aplikácií.

TIP REDAKCIE
AirPods Pro mali chlapcovi roztrhnúť ušný bubienok: Apple čelí vážnemu obvineniu a ide pred súd
galaxy watch 4
Foto: Android Headlines

Do hodiniek si bude môcť používateľ nainštalovať aplikácie Smart Caddie, Strava, Adidas Running, Sleep Cycle, Mapy Google, YouTube Music, Spotify a mnohé ďalšie.

Podľa serveru Android Headlines budú hodinky dokonca dostupné nie v dvoch, ale v troch veľkostiach (42 mm, 44 mm a 46 mm). Vybrať by si tak mal naozaj každý, či už dáma s útlejším zápästím alebo pán so širokými rukami. Výhodou je, že všetky tri veľkostné verzie budú kompatibilné so štandardnými hodinárskymi remienkami o šírke 20 milimetrov.

galaxy watch 4
Foto: Android Headlines

Prirodzene, hodinky zvládnu monitorovať rozličné druhy športov, tep, nasýtenie krvi kyslíkom, odsledujú kvalitu spánku, chýbať nebude barometer, GPS, WiFi, eSIM a ďalšie vymoženosti, aké sa od prémiových hodiniek roku 2021 očakávajú.

Pripomenieme, že hodinky Galaxy Watch 4 Classic doplní model Galaxy Watch 4 Active s jednoduchším a štíhlejším dizajnom. Táto verzia by zároveň mala byť cenovo dostupnejšia, hoci o maloobchodných cenách zatiaľ nevieme nič. Vidíme to ale na rozpätie od 300 do 500 eur.

Samsung potvrdil, že hodinky predstaví v priebehu leta spolu s ďalšími zariadeniami. Ako najpravdepodobnejší sa javí mesiac august.

Aktuálna cena Samsung Galaxy Watch 3