Samsung

Galaxy Watch 4 dostanú podstatne výkonnejší procesor Exynos W920

Súčasný Exynos 9110 v hodinkách tiká od roku 2018.

Hodinky Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic už veľkým tajomstvom nie sú. Samsung ich podľa spoľahlivých informátorov predstaví 11. augusta. Len včera podrobnosti o hodinkách unikli známemu online predajcovi Amazon, dozvedeli sme sa tak približnú cenu a dátum trhovej dostupnosti.

Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic si pýtajú pozornosť najmä kvôli nového operačnému systému Wear OS 3 od Google, ktorý nahradí starý dobrý Tizen. Firma na vývoji tohto systému spolupracovala priamo so Samsungom, všetko by teda malo v hodinkách šliapať ukážkovo.

V spleti viac či menej spoľahlivých správ sa zatiaľ neobjavili podrobnosti o výkonnostnej jednotke hodiniek – čipsete, ktorý ich poženie. Súčasné hodinky Samsung sa totižto spoliehajú na dvojjadrový procesor Exynos 9110 s taktom 1.1 GHz, ktorý je vyrobený 10 nm technologickým procesom.

Tento kus kremíka napája hodinky od roku 2018. Premiéru si dobil v pôvodných modeloch Galaxy Watch. Výkon dávkuje aj v hodinkách Watch Active, Watch Active2 a v súčasných Galaxy Watch 3. Je teda najvyšší čas, aby ho juhokórejskí inžinieri nahradili niečím novším a výkonnejším.

TIP REDAKCIE
Zelená doprava na Slovensku: Na ceste sú ďalšie vodíkové autobusy!
galaxy watch 4
Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic oficiálne spoznáme 11. augusta

Podľa dobre informovaného portálu Sammobile sa tak naozaj stane. Exynos 9110 nahradí čipset Exynos W920, ktorý by mal byť vyrobený 5 nm technológiou. V porovnaní so súčasným riešením zvládne spracovávať Inštrukcie 1,25-krát rýchlejšie.

Grafický výkon však stúpne citeľnejšie, takmer 9-násobne. Čipset bude spolupracovať s 1,5 GB operačnou pamäťou RAM. Súčasné Galaxy Watch 3 obsahujú len 1 GB RAM.

Viac výkonu budú hodinky Galaxy Watch 4 určite potrebovať. Vďaka platforme Wear OS 3 totižto získajú prístup k množstvu aplikácií z obchodu Play. Spúšťanie a celkový chod neraz komplexnejších aplikácií si jednoducho vyžiada dostatočnú porciu výkonu.