google

Google uľahčí prechod z iOS na Android, pripravuje aplikáciu na prenos obsahu

Switch to Android.

Ak sa používateľ rozhodne prejsť z Android smartfónu na iPhone od Apple, k dispozícii má aplikáciu „Prechod na iOS“, pomocou ktorej bezpečne prenesie svoj obsah z jedného smartfónu na druhý. Aplikácia je dostupná v obchode Play, jej hodnotenia však ukazujú, že nefunguje vždy optimálne.

Pokiaľ chce používateľ urobiť presný opak, teda migrovať z iPhonu na Android, v Apple App Store sa v súčasnosti nenachádza žiadna oficiálna aplikácia, ktorá by prenos obsahu uľahčila. Google ale takúto aplikáciu pripravuje, ako zistili autori z XDA.

Google nedávno zaradil do obchodu Play aplikáciu „Nástroj na obnovu dát“. Hoci sa v obchode objavila len tento mesiac, na konte má viac ako miliardu stiahnutí. O záhadu nejde. Aplikácia je predinštalovaná vo väčšine smartfónov s operačným systémom Android.

Používateľ sa s ňou stretne vtedy, keď si kúpi nový smartfón a prechádza procesom úvodných nastavení. Nevieme, prečo Google aplikáciu do obchodu Play zaradil. Zrejme pripravuje v tomto smere nejaké zmeny, ktoré si jej prítomnosť v aplikačnom obchode vyžadujú.

Tvorcovia z XDA sa na túto aplikáciu pozreli bližšie. Inštalačný súbor vypitvali a našli v ňom reťazce, ktoré naznačujú, čo Google chystá. Podarilo sa im nájsť zmienku o aplikácii „Prechod na Android“, ktorá sa má objaviť v obchode Apple App Store.

TIP REDAKCIE
POZOR: V obchode Google Play sa má nachádzať viac ako 200 škodlivých aplikácií!

Google sa zrejme konečne odhodlal pomôcť tým používateľom, ktorí chcú presedlať z iPhonu na smartfón s Androidom. V súčasnosti je takýmto používateľom k dispozícii iba internetová stránka, kde Google vysvetľuje, ako môžu iOS používatelia zálohovať svoje kontakty, fotografie, videá a udalosti z kalendára prostredníctvom aplikácie Disk Google.

Android
Foto: android.com

Aplikácia „Prechod na Android“ by mala fungovať veľmi podobne ako apka „Prechod na iOS“. To znamená, že sa smartfóny spoja cez privátnu WiFi sieť (hotspot), ktorá následne zabezpečí prenos obsahu. Nepodarilo sa zistiť, aký druh údajov budú môcť používatelia prenášať. Okrem iných by mohlo ísť aj o konverzácie z aplikácie WhatsApp alebo podporované aplikácie.

Práca na takejto aplikácii môže mať súvis s pripravovanými smartfónmi Pixel 6 a 6 Pro. Najmä model „Pro“ bude čistokrvnou vlajkovou loďou s poriadnym výkonom, fotoaparátmi, novým operačným systémom Android 12 a softvérovou podporou, v rámci ktorej majú zariadenia dostávať aktualizácie po dobu 5 rokov (podľa neoficiálnych správ).

Možno si v Google myslia, že smartfóny budú také dobré, že presvedčia aj používateľov zariadení iPhone. Skôr ale pôjde o praktickú aplikáciu pre všetkých „technologických migrantov“, ktorá tu už dávno mala byť.