Amazonu unikli Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic: Poznáme ceny aj dátum príchodu na trh

Čo na ne poviete?

Kanadský Amazon zverejnil kľúčové informácie ohľadom dvoch chystaných smartwatch od spoločnosti Samsung. Konkrétne je reč o Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic. Dozvedáme sa, kedy dorazia na trh a aj koľko budú stáť. Na novinku upozornil server PhoneArena.

Okrem ceny a dátumu spustenia predaja však Amazon zverejnil aj niekoľko fotografií hodiniek. A keďže tieto informácie pochádzajú od tak renomovaného obchodu, môžeme ich viac-menej považovať za oficiálne.

Galaxy Watch 4

Vyzerá to, že Galaxy Watch 4 sú nástupcom modelu Galaxy Watch Active 2. Hodinky dorazia v dvoch veľkostiach, a to 44 mm a 40 mm, pričom väčší model dostane 361 mAh batériu a 1,36″ displej. Ten menší sa bude musieť uspokojiť s batériou s kapacitou 247 mAh. Amazon taktiež prezradil, že hodinky ponúknu viacero užitočných funkcií, ako napríklad analýza kompozície tela, Advanced Sleep, V02 Max, monitorovanie okysličenia krvi či monitorovanie srdcovej frekvencie.

Galaxy Watch 4 (44 mm)

Galaxy Watch 4 (40 mm)

Galaxy Watch 4 Classic

Druhý chystaný model inteligentných hodiniek má doraziť v 46 mm a 42 mm veľkostiach, pričom pôjde o nástupcu Galaxy Watch 3. Displej aj batéria by mali ostať nezmenené, a to vrátane otočnej lunety. Čo sa týka funkcií, ponúknuť by mali približne to isté čo Galaxy Watch 4.

Všetky chystané modely by pritom mali prísť vo variantoch s Wi-Fi a Bluetooth alebo s LTE. Samozrejme, výrobca myslel aj na odolnosť voči vode.

Galaxy Watch 4 Classic (46 mm)

Galaxy Watch 4 Classic (42 mm)

Ceny a dátum príchodu na trh

Nakoľko boli informácie zverejnené kanadskou pobočkou Amazonu, ceny boli uvedené v kanadských dolároch.

  • Galaxy Watch 4 (40 mm/Bluetooth): 309,85 kanadských dolárov (209,53 eur)
  • Galaxy Watch 4 (44 mm/Bluetooth): 346,82 kanadských dolárov (234,53 eur)
  • Galaxy Watch 4 Classic (42 mm): 427,73 kanadských dolárov (298,17 eur)
  • Galaxy Watch 4 Classic (46 mm): 463,88 kanadských dolárov (313,60 eur)

Samozrejme, tieto ceny platia pre domáci trh. U nás budú pravdepodobne o trochu vyššie. A čo sa týka dátumu príchodu na trh, ten bol pre obe smartwatch stanovený na 27. augusta, čiže niečo vyše dvoch týždňov po predstavení. V podobnom časovom období by mohli doraziť na trh aj v Európe.

Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic budú oficiálne predstavené počas podujatia Galaxy Unpacked, ktoré sa má konať 11. augusta. Samsung ich ukáže po boku svojich najnovších skladacích smartfónov, a to Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3.