galaxy s21 FE

Na Galaxy S21 FE si musíme počkať, Samsung ho 11. augusta nepredstaví

Galaxy S21 FE to má stále nahnuté.

Samsung oficiálne potvrdil dátum konania podujatia Galaxy Unpacked, na ktorom predstaví nové inteligentné hodinky Galaxy Watch 4, slúchadlá Galaxy Buds 2 a skladacie smartfóny Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Filp 3.

11. augusta mal byť predstavený aj smartfón Galaxy S21 FE, nástupca vlaňajšieho a úspešného modelu Galaxy S20 FE. Cenovo dostupnejšia vlajková loď bude pre mnohých určite zaujímavejšia ako síce technologicky vyspelé, no drahé smartfóny s ohybnou obrazovkou.

Už skôr sa špekulovalo, že Samsung predstavenie tohto smartfónu odloží na neskôr. Dôvodom má byť nedostatok polovodičových komponentov na trhu. Pôvodne mal Galaxy S21 FE poháňať čipset Snapdragon 888. Kvôli polovodičovej kríze sa však bude musieť časť zariadení spoliehať na čipset Exynos 2100.

Snapdragon 888 je oproti procesoru Exynos 2100 o niečo výkonnejší a energeticky efektívnejší. Dobrou správou je, že v Európe sa má predávať práve verzia s čipsetom Snapdragon 888.

galaxy s21 FE
Vizualizácia smartfónu Galaxy S21 FE z dielne LetsGoDigital

Evan Blass začiatkom tohto mesiaca zverejnil ukážky všetkých zariadení, ktoré Samsung 11. augusta predstaví. Objavil sa medzi nimi aj Galaxy S21 FE. Vznikla tak nádej, že Samsung stihne zariadenie pripraviť do 11. augusta.

Túto nádej teraz pochoval holandský server LetsGoDigital. Jeho autori sa dostali k oficiálnej dokumentácii výrobcu Samsung, ktorá potvrdzuje, že Galaxy S21 FE 11. augusta predstavený nebude. Premiéru môžeme očakávať až v októbri, poprípade neskôr. Smartfón sa ale dostane na trh ešte v tomto roku.

Samsung Galaxy S21 Fan Edition

Galaxy S21 FE má byť vybavený, okrem vyššie spomenutých procesorov, 6,4-palcovou AMOLED obrazovkou s FHD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

Ďalej sa hovorí o 4 500 mAh batérii a 45 W nabíjaní, 6/8 GB operačnej pamäti, 128/256 GB úložisku, systéme Android 11 s OneUI 3.1, 32 Mpx selfie kamere a zostave troch zadných fotoaparátov na čele s 12 Mpx obrazovým snímačom.

Nižšia cena sa prejaví na konštrukcii, ktorá bude vyrobená z plastu – minimálne zadný kryt. Samsung tiež použije plochý zobrazovací panel, ktorý je lacnejší ako riešenia so zakrivenými okrajmi. Plochá obrazovka problémom nebude, mnohí ju majú radšej než po stranách zaoblené displeje.

Pôvodný Samsung Galaxy S20 FE sa na Slovensku začal predávať za cenu 649 eur, a to v LTE verzii. 5G prevedenie sa na slovenskom trhu formou oficiálnej distribúcie nepredávalo, bolo o rovných 100 eur drahšie. Samsung Galaxy S21 FE by sa mal pohybovať na približne rovnakej cenovej úrovni.

Aktuálna cena Samsung Galaxy S20 FE