realme flash

Realme Flash: Prvý Android smartfón s magnetickým bezdrôtovým nabíjaním na obzore

Snapdragon 888 a 12 GB RAM.

Len nedávno sme sa dozvedeli, že čínsky výrobca smartfónov Realme pripravuje príslušenstvo MagDart – bezdrôtové nabíjačky, ktoré sa k smartfónu prichytia magnetom. Ide o riešenie, ktoré kopíruje systém MagSafe od Apple.

Nabíjačky MagDart budú potrebovať kompatibilný smartfón. V prípade Apple ide rad smartfónov iPhone 12, ku ktorým môžu používatelia „prilepiť“ napríklad nedávno predstavenú externú batériu.

Prvý Android smartfón s magnetickým bezdrôtovým nabíjaním ponesie označenie Realme Flash. Na sociálnej sieti Twitter ho oznámil sám výrobca. Sprievodný obrázok zobrazujúci siluetu zariadenia prezrádza polohu magnetov ako aj zostavu troch fotoaparátov.

Výrobca viac detailov neprezradil. Realme Flash by ale mal zastávať pozíciu vlajkového modelu. GSMArena hovorí o obrazovke so zakrivenými okrajmi (pravdepodobne OLED), čipsete Snapdragon 888, 12 GB operačnej pamäti, 256 GB úložisku a operačnom systéme Android 11 s používateľským rozhraním Realme UI 2.0.

realme flash
Foto: GSMArena

Výrobca má podľa skôr zverejnenej správy v talóne dve magnetické bezdrôtové nabíjačky. Prvý typ bude štíhly a kompaktný. Zabezpečí nabíjanie výkonom 15 W. Druhý model by mal ponúknuť nabíjací výkon porovnateľný s drôtovými riešeniami.

realme flash
Foto: GSMArena

Modul má väčšie rozmery, USB-C konektor a ventilačné otvory zabezpečujúce dôsledné chladenie. Momentálne nevieme, kedy sa Realme Flash dostane na trh a koľko bude stáť. Výrobca má očividne v pláne nové informácie servírovať postupne.

Keďže je Realme pomerne mladou čínskou značkou, nový smartfón by mohla ponúknuť za prijateľnejšiu cenu, čím by si zabezpečila konkurenčnú výhodu.