iPhone 13

Takto má vyzerať rad iPhone 13: Čaká nás väčší foto modul a menší výrez

Inak sa však žiadnych väčších zmien nedočkáme.

Apple nám s najväčšou pravdepodobnosťou už na jeseň odhalí nový rad svojich smartfónov – iPhone 13. Dočkať sa máme štyroch modelov, ktoré sa ako aj po minulé roky budú odlišovať časťou hardvérových špecifikácií, veľkosťou a samozrejme aj cenou.

O hardvéri, ktorý smartfóny z radu iPhone 13 ponúknu, sme v priebehu posledných mesiacov počuli už dosť. Časť informácií dokonca hovorí aj o maloobchodnej cene, ktorá by mala byť na mnohých potešenie o niečo nižšia. Ako to však bude s dizajnom?

Po internete kolujú nové rendery, ktoré takmer živo ukazujú, na čo sa môžeme tešiť po vizuálnej stránke. Ako sme vás už informovali v jednom z našich nedávnych článkov, budeme sa musieť pripraviť na ešte väčší foto modul. No na druhú stranu, mnohých poteší prítomnosť značne menšieho výrezu.

iPhone 13: Veľké zmeny v rámci dizajnu nečakajte

Snímky a video, ktoré nájdete pod týmto odsekom, zobrazujú všetky chystané modely, a síce iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Hneď na prvý pohľad môžeme vidieť, že žiadna revolučná zmena v rámci vizuálu sa tento rok konať nebude, a tak budú všetky modely značne pripomínať aktuálny rad špičkových smartfónov od Apple – iPhone 12.

Určité drobné zmeny nás však predsa len čakajú. Aby Apple dosiahol dlho požadovanú redukciu veľkosti výrezu v displeji, musel presunúť mikrofón na vrchnú hranu zariadení. Čo sa týka zadnej strany, technologický gigant uvedie niekoľko nových funkcií pre hlavné fotoaparáty, predovšetkým pri top-end modeloch. Všetky modely by sa však mali dočkať výkonnej Sensor-Shift stabilizácie obrazu.

TIP REDAKCIE
Jedlo doručené robotom? Uber načrtol budúcnosť donáškových služieb

Apple prispôsobí veľkosť foto modulu na iPhone 13 Pro, aby ladil s najvýkonnejším členom rodiny, iPhone 13 Pro Max. Ponúkne tak výrazne väčší foto modul ako jeho predchodca, iPhone 12 Pro. Ak teda vlastníte tento model a plánujete presedlať na nový, budete si k nemu musieť zaobstarať aj nové puzdro, nakoľko to staré nebude sedieť.

Podobne na tom bude aj iPhone 13 Pro Max. Zariadenie je takmer rovnaké ako aktuálny model, no taktiež bude vybavené o niečo väčším foto modulom, nakoľko ponúkne väčšie objektívy. Okrem toho nás ale zrejme nečakajú žiadne výraznejšie zmeny.

To sa však nedá povedať o hardvéri. Rad iPhone 13 ponúkne ešte výkonnejší čipset, ktorého úlohu zohrá A15, vyšší výkon v oblasti 5G a konečne aj displeje s vysokou 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Rozhodne sa tak máme na čo tešiť.

Aktuálna cena iPhone 12 Pro