ios

iOS 14.7 rieši problémy s WiFi pripojením na smartfónoch iPhone

Neobvyklé SSID dokáže odstaviť WiFi v iPhonoch a iPadoch.

Minulý mesiac odhalil inžinier Carl Schou v operačnom systéme iOS kurióznu chybu. Ak sa používateľ pripojí so svojím iPhonom k WiFi sieti so špecifickým názvom (SSID), WiFi v smartfóne sa vypne a prestane fungovať.

Problém používateľ vyrieši tak, že zresetuje nastavenia sietí. Netrvalo dlho a objavil sa ďalší, tentokrát už závažnejší problém s WIFi pripojením. Opäť je kameňom úrazu špecifické pomenovanie WiFi siete.

Ak niekto svoju sieť pomenuje „%secretclub%power“ a pripojí sa k nej so svojím iPhonom alebo iPadom, WiFi sa v zariadeniach zablokuje úplne. Používateľovi v tomto prípade nezostáva nič iné, ako len obnoviť výrobné nastavenia smartfónu alebo tabletu s iOS.

ios
Ilustr. foto: Apple

Charakter chyby naznačuje, že nebude zložité ju opraviť. Apple sa k problému nevyjadril, no medzičasom vydal beta verziu systému iOS 14.7, ktorá tento problém rieši. Uvádza to YouTuber s prezývkou Zollotech, ktorý novú beta verziu systému podrobne otestoval.

TIP REDAKCIE
Orange opäť rozširuje svoju ponuku: Pribudnú televízory, notebooky, smart hodinky a mnoho iného

Operačný systém iOS 14.7 zatiaľ nie je dostupný v stabilnej verzii. Nefinálnu zostavu môžu používať vývojári a testeri zapojení do beta programu. Nemalo by ale trvať dlho, kým Apple túto verziu systému uvoľní pre všetkých.

Ak používate smartfón iPhone alebo tablet iPad, nepripájajte sa k WiFi sieťam pomenovaným ako „%p%s%s%s%s%n“, „%secretclub%power“ a podobne. Aspoň dovtedy, kým nedostanete aktualizáciu na iOS 14.7.

Aktuálna cena iPhone 12 Pro