MacBooky s čipom M1 majú vynikajúcu výdrž batérie. Chvíľu jej neverili ani v Apple

“Mysleli sme si, že indikátor batérie je pokazený.”

Apple a jeho MacBooky vybavené špičkovým čipsetom M1 prekonali všetky naše očakávania. Nielenže sú neskutočne výkonné, ale taktiež disponujú jednou z najdlhších výdrží batérie, aké sme kedy mohli v prostredí prenosných počítačov vidieť. Výdrž zariadení je dokonca natoľko vynikajúca, že jej chvíľu nemohol uveriť ani samotný Apple.

Americký gigant bol skutočne prekvapený číslami, ktoré dokázali jeho MacBooky s M1 dosiahnuť v rámci výdrže. Poniektorí si dokonca mysleli, že indikátor batérie nefunguje správne. S touto pomerne úsmevnou skutočnosťou sa zveril viceprezident marketingu spoločnosti Apple, Bob Borchers, a to publikácii Tom’s Guide.

Tím z Tom’s Guide totižto nedávno testoval výdrž batérie na modeli MacBook Pro. Vydržal celých 16 hodín a 25 minút, čo je veľmi blízko k 17 hodinám, ktoré má podľa Apple počítač vydržať pri surfovaní po webe: “Najprekvapivejšou vecou na M1 je výdrž batérie, ktorú so sebou prináša. Napríklad MacBook Pro vydržal v našom teste, ktorý pozostával zo surfovania po internete, neuveriteľných 16 hodín a 25 minút. Prechádzajúci model s procesorom od Intel vydržal 10 hodín a 21 minút. To je obrovský rozdiel.”

Prekvapení však boli viacerí, vrátane Apple. “Keď sme videli ten prvý systém, hrali sa s ním niekoľko hodín a všimli si, že sa batéria vôbec nepohla, pomysleli sme si, človeče, to je chyba, indikátor batérie je pokazený, povedal Borchers. “Potom sa Tim v pozadí zasmial: “Nie, tak to má byť.” A to bolo skutočne fenomenálne.”

Apple Silicon: Prvotriedny výkon, nie však v oblasti gamingu

Keď sa pozrieme na čipset M1, vieme, že môžeme rátať so špičkovým výkonom, ktorý užívatelia zúžitkujú predovšetkým pri náročnejších pracovných činnostiach, medzi ktoré spadá napríklad aj úprava videí. V jednom smere však stále mierne zaostáva. Je ním gaming.

TIP REDAKCIE
Microsoft VARUJE: Začal sa šíriť absolútne deštruktívny malvér, vypína celé krajiny!

Hranie hier a MacBooky nikdy nebola tá najlepšia kombinácia. Podľa viceprezidenta marketingu Apple sa však práve toto môže v budúcnosti zmeniť, píše Pocketnow. Nepochybne tým odkazuje na budúce modely svojich procesorov, no zatiaľ nie je úplne isté, na ktoré.

Ešte tento rok by sme sa mali dočkať nového modelu MacBook Pro, ktorý poženie vylepšená verzia čipu M1, pravdepodobne M1X, pričom budúci rok Apple prinesie na trh nový MacBook Air, ktorý by mohla poháňať nová generácia čipu v podobe M2. Nevylučuje sa pritom ani tá možnosť, že oba uvedené čipsety ponúknu lepšie kapacity v oblasti gamingu.

Asi sa budeme musieť len nechať prekvapiť. Nakoľko má nový MacBook Pro debutovať už koncom tohto roka, znamená to, že sa čoskoro dočkáme aj predstavenia nového procesora M1X. A ak sa pošťastí, možno aj M2. O zmenách, ktoré Apple uvedie do tohtoročného rozšírenia svojho radu prémiových notebookov, sme vás bližšie informovali v samostatnom článku.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať