iPhone 12 Pro Max ukázal, čo v sebe má: Pozrite si spomalený záber majestátneho blesku!

Klobúk dole.

Čo sa týka smartfónovej fotografie, názory na to najlepšie z najlepšieho sa naprieč spoločnosťou diametrálne odlišujú. Každý má svoj štýl. Niekto preferuje sýtejšie farby, niekto nadpriemerné vyostrovanie. Jednoducho povedané, neexistuje jeden ideál, ktorý by sedel všetkým. Nie je však žiadnym tajomstvom, že všeobecne sa medzi najlepšie foto smartfóny radia kúsky od spoločnosti Apple, aktuálne rad iPhone 12.

Do tohto radu spadajú celkovo štyri smartfóny, z ktorých najvýkonnejší je iPhone 12 Pro Max. A ten nespomíname len tak náhodou. Má skutočne kvalitné snímače, ktorých výsledkom sú nádherné fotografie a ešte nádhernejšie videá. Dôkaz? Ten nám ponúka fotograf Anthony Quintano, ktorý v deviatich sekundách spomaleného záberu zachytil úder blesku do vrcholu jednej z budov World Trade Center v americkom New Yorku. Na jeho výtvor upozornil server iMore.

Rad iPhone 12 je v oblasti videa skutočným majstrom. Čo sa týka spomalených záberov, smartfóny dokážu natáčať v rozlíšení 1 080p, a to pri snímkovaní 120 alebo 240 FPS. Samozrejme, ak chcete z tohto režimu vyťažiť maximum, odporúčame vám použiť tripod alebo inú statickú pomôcku.

TIP REDAKCIE
AirPods Pro mali chlapcovi roztrhnúť ušný bubienok: Apple čelí vážnemu obvineniu a ide pred súd

Ako je na tom iPhone 12 Pro Max v DxOMark?

Aktuálne sa model iPhone 12 Pro Max nachádza na 8. priečke rebríčku DxOMark, čo je rozhodne chvályhodné. Pýši sa skóre 130 bodov, čo znamená, že za prvým miestom, ktoré háji Xiaomi Mi 11 Ultra, zaostáva o 13 bodov. No na druhú stranu, mnohé vlajkové lode výrazne prekonáva. Pozadu je napríklad OnePlus 9 Pro či dokonca aj Samsung Galaxy S21 Ultra.