Ešte väčšia „trojplatnička“: iPhone 13 Pro a Pro Max majú mať výrazne väčší fotomodul

Chystané vlajkové lode Apple prejdú zmenami. Niektoré väčšími, iné zas menšími.

Apple aktuálne pripravuje novú generáciu iPhonov. Minimálne dve verzie, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max majú priniesť výrazne vylepšené fotoaparáty. Aby to Apple dokázal, pravdepodobne bude musieť zväčšiť plochu, ktorú zaberajú samotné senzory. Uniknutý dizajn puzdra poukazuje na to, čo všetko sa zmení.

iPhone 13 Pro vs iPhone 12 Pro

Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa objavili fotografie, ktoré vyobrazujú iPhone 12 Pro so silikónovým puzdrom určeným pre chystaný iPhone 13 Pro.

Puzdro určené pre tohtoročný model je takmer identické ako puzdro pre ten minuloročný, a to až na jednu výnimku. Výrez pre fotoaparáty je na novom puzdre oveľa väčší. Ak mal výrobca puzdra správne rozmery, foto modul na iPhone 13 Pro a Pro Max bude zaberať viac ako polovicu šírky zadnej strany.

Za väčším foto modulom má stáť nová technológia stabilizácie obrazu, ktorú minulý rok ponúkol len iPhone 12 Pro Max. Tento rok sa má dostať na všetky fotoaparáty smartfónov radu iPhone 13. Za zväčšením foto modulu má stáť aj zväčšenie samotných senzorov.

Menšie zmeny pri Pro Max

Rozdiel pri najvýkonnejších a najväčších verziách iPhonov nebudú až také veľké, no predsa len budú. Foto modul narastie, no nie až tak drasticky ako pri iPhone 13 Pro. Zmeniť sa nemá ani dizajn, ktorý sa často prezýva ako „trojplatnička“. Dá sa teda očakávať, že iPhone 13 Pro budú vyzerať rovnako alebo veľmi, veľmi podobne.