Skladacie smartfóny v roku 2021: Vlastné modely má chystať aj Honor či Google

Roztrhlo sa vrece.

Keď sa pozrieme na budúcnosť smartfónového priemyslu, je zrejmé, že v nej veľkú úlohu hrajú skladacie smartfóny. Tento nový formát je z roka na rok popuárnejší a populárnejší, a nie je sa čo čudovať. Takýto smartfón sa veľkosťou v zloženom stave približuje k tradičnej forme, avšak po rozložení už plní úlohu menšieho tabletu. A to je jednoducho až príliš užitočná schopnosť.

Nie všetko je však ružové. Nakoľko ide o pomerne komplexnú technológiu, ktorá je ešte k tomu nová, maloobchodné ceny týchto zariadení sú citeľne vyššie v porovnaní s bežnými smartfónmi. No na druhú stranu, je pravda, že aj keď sú ich kapacity každým rokom vyššie, ich cena každým rokom klesá.

Medzi špičku na trhu, čo sa nielen skladacích smartfónov týka, nepochybne patrí spoločnosť Samsung. Práve tá nám už onedlho predstaví novú, v poradí už tretiu generáciu svojich modelov Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Okrem nej v tomto segmente pôsobí aj Huawei, avšak ten sa kvôli chýbajúcim službám Google neteší až tak veľkej popularite. A samozrejme, do tretice nemôžeme vynechať ani Xiaomi.

Vlastný skladací smartfón môže tento rok predstaviť viacero výrobcov

Ako sú na tom ostatní výrobcovia? Predpokladá sa, že viacero ďalších veľkých mien prinesie na trh vlastné skladacie zariadenie, niektorí z nich vraj dokonca už koncom tohto roka, píše Android Authority.

Honor a jeho Magic X

Ako prvý spomenieme Honor Magic X. Má ísť o skladací smartfón z dielne teraz už samostatnej spoločnosti Honor, ktorý sa niekedy označuje aj ako Magic Fold. Má disponovať 8,03-palcovým vnútorným displejom a 6,45-palcovým vonkajším, sekundárnym displejom. Podľa všetkého výrobca použije UTG, čiže ultratenké sklo.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

Nástupca Mi Mix Fold?

Ďalší na zozname je nástupca Mi Mix Fold. Aj v tomto prípade sa máme dočkať ultratenkého skla, avšak vnútorný displej bude v porovnaní s Honor Magic X o trošku menší. Na uhlopriečku má mať 8,01 palca. Vonkajší displej je, naopak, o niečo väčší, nakoľko ponúkne uhlopriečku 6,52 palca. Avšak rovnako ako Magic X, aj nástupca Mi Mix Fold by sa nám mohol ukázať ešte tento rok.

Do segmentu sa chcú začleniť aj spoločnosti Oppo a Vivo

Nad skladacími smartfónmi ďalej uvažujú aj spoločnosti Oppo a Vivo. Ich zariadení sa vraj môžeme dočkať niekedy buď ku koncu tohto, alebo začiatkom budúceho roka. Smartfón od Vivo má disponovať 8-palcovým interným displejom (UTG) a 6,5-palcovým vonkajším displejom. Firma Oppo sa vraj rozhodla pre o niečo menšie rozmery. Jej zariadenie údajne ponúkne 7,1-palcový interný displej a 5,45-palcový vonkajší displej.

Aj Google?

Prekvapivo, na zozname sa nachádza aj Google. V tomto prípade má ísť o zariadenie so 7,6-palcovým displejom s ultratenkým sklom. Ohľadom vonkajšieho displeja nie sú zatiaľ dostupné žiadne bližšie informácie.

Najbližšie skladacie smartfóny sú tie od Samsungu, menovite Z Flip 3 a Z Fold 3. Ukázať by sa nám mali už počas podujatia Galaxy Unpacked, ktorá sa koná 11. augusta. Chcete vedieť, čo všetko si na nás juhokórejský výrobca chystá? Zistíte to v našom samostatnom článku, ktorý nájdete tu.

Aktuálna cena skladacieho Samsung Galaxy Z Flip