tag heuer

Super Mario na zápästí: Tag Heuer predstavil špeciálnu verziu hodiniek Connected

2150 dolárov za kus.

Partnerstvá medzi rôznymi značkami a výrobcami nie sú ničím výnimočným. Z času na čas ale nejaké prekvapí. Najnovším príkladom je Tag Heuer a jeho model smart hodiniek Connected s operačným systémom Wear OS.

Tag Heuer pripravil limitovanú edíciu hodiniek Connected s tematikou arkádových hier Super Mario. V rámci spolupráce s japonským Nintendom vzniklo 2000 kusov takýchto hodiniek, predávať sa budú od 15. júla za 2150 dolárov.

Švajčiarski hodinári si dali na prevedení hodiniek záležať. Upravili puzdro hodiniek, lunetu, tlačidlá, remienky, ciferníky a taktiež rozhranie operačného systému. Postavička legendárneho inštalatéra Mária bude vlastníkov hodiniek dokonca informovať o dosiahnutých športových cieľoch.

tag heuer
Foto: tagheuer.com

Odkaz na ikonickú hernú sériu je v hodinkách všadeprítomný. Tag Heuer nespresnil špecifikáciu hodiniek. Základ pravdepodobne tvorí štandardný model Connected využívajúci platformu Snapdragon Wear 3100.

Pýši sa 1,39-palcovou OLED obrazovkou s rozlíšením 454 x 454 pixelov, 430 mAh batériou, 8 GB internou pamäťou a už spomenutým operačným systémom Wear OS od Google. Elektronika ju uzavretá v titánovom tele s hrúbkou 13,5 milimetra a vodotesnosťou 5ATM. Displej chráni zafírové sklo.

TIP REDAKCIE
Vitaj späť, Don Salieri: Mafia 4 sa má odohrávať ešte pred prvým dielom!
tag heuer
Foto: tagheuer.com

Hodinky Tag Heuer x Super Mario Limited Edition, ako sa oficiálne nazývajú, možno pôsobia bizarne. Aj vzhľadom na limitovaný počet dostupných kusov ale môžu byť zaujímavé pre zberateľov. Dá sa predpokladať, že hodnota hodiniek v budúcnosti stúpne.

O pár rokov sa možno objavia v nejakej aukcii, kde sa budú dražiť za podstatne vyššiu ako nadobúdaciu cenu. Tag Heuer a Super Mario sú ikonami, hoci pochádzajú z úplne odlišných odvetví.