galaxy unpacked

Smartfóny, hodinky aj slúchadlá: Zoznam zariadení, ktoré Samsung predstaví 11. augusta

V hre je aj Galaxy S21 FE.

Približne o mesiac sa odohrá ďalšie Galaxy Unpacked podujatie, na ktorom juhokórejský Samsung predstaví celú spŕšku nových zariadení. Nuda by to teda byť nemala, ako už skôr naznačili niektorí informátori.

Udalosť Galaxy Unpacked prebehne podľa predbežných správ 11. augusta. Už približne vieme, čo všetko Samsung predstaví.

Doteraz publikovaným klebetám dáva najnovšie pečiatku informátor Evan Blass, ktorý je známy tým, že disponuje presnými a spoľahlivými podrobnosťami o ešte nepredstavených produktoch spotrebnej elektroniky.

Aj Evan Blass potvrdzuje, že Galaxy Unpacked prebehne 11. augusta. Okrem toho zverejnil, čo všetko Samsung na podujatí predstaví. Kategóriu skladacích zariadení bude reprezentovať véčko Galaxy Z Flip 3 a smartfón Galaxy Z Fold 3.

Hodinky s novým operačným systémom Wear OS 3 zastúpia modely Galaxy Watch 4 Active a Galaxy Watch 4 Classic. Priestor dostanú aj slúchadlá Galaxy Buds 2 a očakávaná, cenovo prijateľnejšia vlajková loď Galaxy S21 FE.

samsung
Hodinky Galaxy Watch 4 Classic. Foto: Android Headlines

Evan Blass zmienkou o smartfóne Galaxy S21 FE prekvapil. Samsung mal totižto premiéru tohto zariadenia odložiť na neskôr, k čomu ho mal prinútiť nedostatok polovodičových komponentov na trhu. Neskôr sa objavila možnosť, že Samsung dodá na trh časť smartfónov s procesorom Exynos, keďže Qualcomm dopyt po čipoch uspokojiť nedokáže.

TIP REDAKCIE
Eleglide T1: Elektrický horský bicykel s fantastickým 100 km dojazdom!
samsung
Foto: letsgodigital.org

Po kapotou by sa tak mali nachádzať, v závislosti od dostupnosti na jednotlivých trhoch, čipsety Snapdragon 888 a Exynos 2100. Bolo by fajn, keby sa Samsungu podarilo dodržať pôvodný časový rámec.

Skladacie smartfóny Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3 budú určite zaujímavé a technologicky nabité. Nebudú však určené pre každého, keďže ich cena určite nebude ľudová. Naopak, Galaxy S21 FE by mal potešiť tých spotrebiteľov, ktorí hľadajú „lepší smartfón“ s AMOLED displejom a výkonným čipsetom, no nechcú zaň vysoliť 4-cifernú sumu.

Spoločnosť Samsung zatiaľ dátum predstavenia nových zariadení nepotvrdila. Uviedla len, že novinky predstaví „neskôr v lete“. Evan Blass sa však nezvykne mýliť. Nebudeme teda prekvapení, ak sa jeho prognózy o mesiac potvrdia.

Aktuálna cena Samsung Galaxy S20 FE