galaxy watch 4

One UI Watch: Samsung naznačil, s akými vylepšeniami prídu hodinky Galaxy Watch 4

Aplikácie tretích strán, výkon, výdrž a prepracovanejšie ciferníky.

Spoločnosť Samsung predstavila na veľtrhu Mobile World Congress užívateľské rozhranie One UI Watch, ktoré poženie blížiace sa hodinky Galaxy Watch 4. Výrobca deklaruje, že umožní ešte tesnejšie prepojenie hodiniek so smartfónmi.

Hodinky Galaxy Watch 4 Samsung počas MWC 2021 neukázal, hovoril najmä o softvérových možnostiach. Samsung však potvrdil, že hodinky predstaví spolu s ďalšími zariadeniami v priebehu leta na Unpacked udalosti.

Prostredie One UI Watch bude bežať na novej jednotnej platforme, ktorú spoločne vyvinuli firmy Google a Samsung. Reč je, samozrejme, o systéme Wear OS 3.0. Výsledkom má byť vylepšený výkon, dlhšia výdrž na jedno nabitie, rýchlejšie reakcie, lepšia spolupráca hodiniek a smartfónov s operačným systémom Android a prístup k množstvu aplikácií.

galaxy watch 4
Takto by mal vyzerať model Galaxy Watch 4 Acitve. Zdroj: 91mobiles

Vyzerá to, že práve aplikácie budú hlavným ťahúňom nového operačného systému a nadstavby One UI Watch. Systém Tizen, ktorý poháňa súčasné a predchádzajúce hodinky Samsungu, bol z hľadiska dostupnosti aplikácií obmedzený.

Ak si používateľ stiahne do svojho smartfónu vybranú aplikáciu, tá sa automaticky stiahne aj do hodiniek, pokiaľ bude s nimi kompatibilná.

Napríklad si môže do smartfónu nainštalovať aplikáciu ukazujúcu aktuálny čas v rôznych časových pásmach, pričom ju uvidí aj na displeji hodiniek. Keď cez hodinky používateľ napríklad zablokuje nejaký prichádzajúci hovor alebo správu, ostane dané číslo zablokované aj v telefóne.

Jednotná platforma ponúkne nové funkcie a dokáže priamo do prostredia Galaxy Watch integrovať obľúbené aplikácie tretích strán, ktoré sú k dispozícii v internetovom obchode Google Play.

TIP REDAKCIE
Squid Game je hit: Netflix vraj rozprávkovo zbohatol, takú sumu nečakali ani oni!

Športovci a nadšenci fitness života si teda môžu naplno užívať svoje obľúbené aplikácie ako Adidas Running, GOLFBUDDY Smart Caddie, Strava alebo Swim.com, priaznivci wellness so záujmom o zdravý životný štýl zase ocenia kompatibilitu s Calm alebo Sleep Cycle, hudobní fanúšikovia si môžu vychutnať Spotify či YouTube Music a na cestách prídu vhod Google Mapy.

Ponuka aplikácií by mala byť vďaka spolupráci s množstvom partnerov podstatne obsiahlejšia. Ústredný a kľúčový prvok každých hodiniek predstavuje ciferník. Bez ohľadu na to, či ide o hodinky analógové, alebo inteligentné. Ciferník používateľovi zobrazuje všetky dôležité informácie, ktoré chce vidieť. Okrem toho musí vyzerať dobre, keďže hodinky dotvárajú aj osobitý štýl používateľa.

Samsung preto vylepšil nástroj pre tvorbu ciferníkov, ktorý ocenia najmä vývojári. Ešte tento rok tak vývojári aplikácií pre Android môžu popustiť uzdu fantázii a tvoriť zaujímavé návrhy, aby si každý majiteľ hodiniek Galaxy Watch mohol ich vzhľad prispôsobiť vlastnej chuti, nálade a osobným preferenciám.

Samsung presný dátum predstavenia nových zariadení neprezradil. Podľa dostupných správ, hoci nepotvrdených, by sa ale najbližšie Unpacked podujatie malo odohrať začiatkom augusta.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Watch 3

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať