Samsung Galaxy S20 Ultra

Užívatelia Samsung Galaxy S20+ a S20 Ultra po roku používania hlásia vážne problémy s displejom

Sťažností pribúda.

Ak ste užívateľom zariadení Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra od spoločnosti Samsung, máme pre vás nie veľmi potešujúcu novinku. Viacero užívateľov sa po približne roku používania týchto smartfónov začalo sťažovať na problémy s displejom. Sťažností vraj stále pribúda, informuje PhoneArena.

Na displeji Galaxy S20 a S20 Ultra sa vraj po čase začínajú objavovať blikajúce čiary so zeleným a bielym odtieňom. Prvý takýto prípad sa mal objaviť ešte v máji. “Najskôr som si začal všímať blikajúcich čiar, predovšetkým počas hrania hier. Kontaktoval som podporu, ktorá mi odporučila, aby som resetoval svoje zariadenie. Potom, keď bolo dlhšie spustené, displej chytal zelené a biele podsvietenie a zariadenie sa začalo prehrievať,” napísal jeden z užívateľov na komunitné fórum.

Zdroj: LeeYon (prostredníctvom PhoneArena)

Problémom s blikajúcou obrazovkou vraj trpí skôr Samsung Galaxy S20 Ultra. Objavovať sa mal začať už na Galaxy S9

Sťažností je však viacero. Napríklad na sieti Reddit pred 12 dňami pribudol príspevok s nadpisom “Značné množstvo užívateľov má problémy s blikajúcou zelenou/bielou obrazovkou, mnoho z nich po roku (koniec záruky)”. Problém s obrazovkou ďalej demonštruje aj video na YouTube (nižšie). Súdiac podľa komentárov, mnoho užívateľov trpí tým istým problémom, pričom to vyzerá, že viac sťažností pochádza od užívateľov modelu Galaxy S20 Ultra. Niektorí však tvrdia, že sa chyba začala prvýkrát objavovať ešte na modeloch z radu Galaxy S9.

TIP REDAKCIE
HISTORICKÝ OKAMIH: Tesla v sebe ponesie kus Slovenska. Hella začína dodávať kľúčový komponent!

Pochopiteľne, blikajúci displej (ešte k tomu na konci záruky) spustil obrovskú vlnu kritiky na adresu Samsungu. Nikto nevie, čo túto chybu zapríčiňuje, teda či ide o problém v oblasti softvéru alebo hardvéru. Poniektorí sú toho názoru, že na vine sú bezpečnostné aktualizácie, ktoré sa šírili medzi aprílom a júnom.

PhoneArena už údajne kontaktoval Samsung a požiadal ho o vyjadrenie. Všimli ste si aj vy podobnú chybu na svojom zariadení?