airtags

Apple objasňuje: AirTags nie sú navrhnuté na sledovanie detí a ani domácich zvierat

Radšej použite Apple Watch.

Spoločnosť Apple nedávno predstavila nový gadget v podobe AirTags. Ide o malé zariadenie, prostredníctvom ktorého môžete presne sledovať polohu rôznych objektov, ako sú napríklad kľúče či peňaženka. Dá sa povedať, že ide o priamu konkurenciu SmartTag od Samsungu.

Viceprezidentka Apple marketingu, Kaiann Dranca, a Ron Huang, ďalší kľúčový reprezentant firmy, počas nedávneho rozhovoru pre Fast Company objasnili, čo vlastne AirTag je a na čo presne slúži. O novinke informuje server MacRumors.

Čo sa týka dizajnu, Drance tvrdí, že zámerom Apple bolo navrhnúť jednoduchý, no zároveň unikátny dizajn. Výrobca chcel niečo, čo “nikto predtým v tomto priemysle nevytvoril”. Okrem dizajnu za najsilnejšie body zariadenia považuje bezpečnosť, resp. ochranu súkromia. Používa kvalitné šifrovanie, vďaka ktorému je chránené pred vniknutím tretích strán.

Huang dokonca tvrdí, že aj keď sa užívateľovi náhodou podarí AirTag stratiť, Apple dokáže zariadenie lokalizovať prostredníctvom opätovného spárovania s jeho iPhonom. “Celý proces je zastrešený end-to-end šifrovaním, vďaka čomu má k aktuálnej či predošlej polohe AirTags prístup nikto iný, len vlastník AirTags.”

airtags
Foto: Apple

AirTags dokážu sledovať obľúbené predmety, na deti však radšej použite Apple Watch

Účelom AirTags je umožniť užívateľovi sledovať polohu vybraných objektov. Tento pojem je však dosť obšírny, a teda ľudia majú pomerne veľké množstvo otázok. Čo presne dokážu AirTags sledovať?

TIP REDAKCIE
Apple prekonáva očakávania: GPU v novom M1 Max má viac hrubého výkonu ako PlayStation 5!

Vo svojej podstate asi všetko. Lenže tak Apple zariadenie nenavrhol. Tvrdí, že účelom AirTags je sledovanie neživých objektov, čím jasne naznačil, že gadget nie je najvhodnejší na použitie pri živých osobách alebo zvieratách. Ak si rodičia chcú strážiť svoje deti, spoločnosť im odporúča Apple Watch.

Aktuálna cena Apple Watch Series 6

Čo sa týka domácich zvierat, na tie ho použiť môžete, no treba sledovať dosah. Ak sa vám totiž vaše zviera zatúla príliš ďaleko, pomoc od AirTags by ste mohli očakávať len márne. Zariadenie vám však výborne poslúži napríklad na sledovanie kľúčov, peňaženky, kabelky či tašky.

Total
30
Zdieľaní
Total
30
Zdieľať