Španieli si presadili svoje: Samsung aj Apple musia o 1 rok predĺžiť záruku na smartfóny

Španielsko zavádza prísnejšie pravidlá.

Apple musí v Španielsku predĺžiť záruku na svoje smartfóny o jeden rok. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktorá schválila nové regulácie, ktoré majú do účinnosti vstúpiť už čoskoro, informoval server iPadizate.

Keď sa nové pravidlá dostanú do platnosti, záruka na iPhony, iPady a iné zariadenia bude predĺžená z dvoch rokov, na tri roky. Vláda taktiež schválila ďalšie pravidlá pre posilnenie ochrany práv spotrebiteľov. Výrobcovia budú napríklad musieť uchovávať náhradné dielce po dobu 10 rokov. Doteraz ich museli mať naskladnené len 5 rokov. Ak si zákazníci budú chcieť nechať opraviť svoje zariadenie, budú to mať umožnené.

Aktuálna cena iPhone 12 na Slovensku

To však nie je všetko. Vláda sa tiež pozrela na digitálny obsah, a to vrátane služieb, ktoré sú zadarmo, no zbierajú osobné údaje. Týka sa to hlavne sociálnych sietí, emailových klientov a digitálnych úložísk.

Apple iPhone 11 Pro Max - Nový z výkupu
iPhone 11 Pro Max

Apple mal problémy vo viacerých krajinách

Toto ani zďaleka nie je prvý prípad, keď Apple a ďalší výrobcovia budú musieť upraviť svoje interné rozhodnutia v prospech krajín, ktoré majú iný názor. Americký výrobca musí vo Francúzsku iPhony predávať so slúchadlami a v Brazílii dokonca dostal pokutu za to, že k iPhone 12 nepribalil nabíjačku.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

Pochopiteľne, rovnaké pravidlá nebudú platiť len pre Apple, ale aj pre ďalších výrobcov ako Samsung, Xiaomi, OnePlus či Google.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať