airtags

Apple predstavil AirTag, prívesok, ktorý postráži vaše cennosti

Stratíte schopnosť strácať veci, tvrdí Apple.

Už aj spoločnosť Apple môže zákazníkom ponúknuť malé lokalizačné prívesky, ktoré im pomôžu vyhľadať stratené veci. Príslušenstvo AirTag funguje podobne ako produkty Tile alebo prívesok SmartTag od Samsungu.

Apple AirTag teda môžete zavesiť na veci, ktoré by ste neradi stratili. Napríklad peňaženku, kľúče, kabelku, cestovnú batožinu alebo trebárs na obojok domáceho miláčika. Prívesky sú priradené k Apple ID používateľa, ktorý ich jednoducho vyhľadá cez aplikáciu Find My (Nájsť).

airtags
Foto: Apple

Spojenie s iPhonom či iPadom zabezpečuje technológia Bluetooth s nízkou spotrebou energie a čip U1 s ultra širokopásmovým pripojením. Pokiaľ sa stratená vec s príveskom nachádza mimo dosahu pripojenia, v aplikácii Find My používateľ prívesok označí ako stratený.

airtags
Foto: Apple

AirTag v tomto režime odosiela kontaktné údaje jeho vlastníka. Ak sa k nemu priblíži ktokoľvek so smartfónom iPhone, dostane upozornenie s informáciami o vlastníkovi, ktorému tak môže stratenú položku vrátiť.

Keď sa AirTag pripojí k iPhonu cudzej osoby, vlastník prívesku obdrží notifikáciu s informáciou o jeho približnej polohe. Prenos údajov je chránený end-to-end šifrovaním a nebude obsahovať žiadne dáta o osobe nálezcu, len údaje o umiestnení.

airtags
Foto: Apple

Príslušenstvo napája tzv. „gombíková“ batéria CR2032. Nabíjať sa nedá, no je vymeniteľná. V rámci výdrže zvládne celý rok nepretržitého používania.

TIP REDAKCIE
God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov

Apple lokalizačný prívesok prirodzene navrhol tak, aby pôsobil jedinečnejšie než doteraz známa konkurencia. Okrúhle telo ma čistý dizajn, na jednej strane sa vyníma kovová plocha s logom Apple, na strane druhej biely kryt, na ktorý si môžete nechať bezplatne vygravírovať text alebo jeden z 31 symbolov emoji.

airtags
Foto: Apple

AirTagy nemajú žiadny otvor, cez ktorý by ste prevliekli šnúrku na priviazanie k predmetom. Apple vám ale predá štýlové puzdro s remienkom (z kože alebo polyuretánu v rôznych farbách), pomocou ktorej môžete príslušenstvo pripnúť na čokoľvek. Puzdro zároveň AirTagy ochráni pred poškodením. Vode a prachu odolá na úrovni krytia IP67.

airtags
Foto: Apple

Milovníci módneho priemyslu si môžu kúpiť AirTag puzdro luxusnej značky Hermés, ktoré plní rovnakú funkciu, no za podstatne vyššiu cenu a v trochu inom, prémiovejšom prevedení.

airtags
Foto: Apple

Podľa nemeckej lokalizácie e-shopu Apple stojí jeden AirTag 35 eur, balenie štyroch kusov rovných 119 eur. Puzdro s remienkom by malo stáť okolo 30 – 40 eur. Luxusná edícia Hermès vytiahne z peňaženky 299, 349 alebo 449 eur v závislosti od prevedenia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať