apple watch

Apple Watch do drsných podmienok? Obľúbené hodinky môžu prísť v odolnej verzii

Obrnené Apple Watch pre extrémne športy.

Apple Watch sú najpredávanejšími hodinkami sveta a obľúbeným doplnkom mnohých používateľov, vrátane športových nadšencov. Hodinky dokážu monitorovať rozličné typy fyzickej aktivity a vďaka odolnosti 5ATM sa nezľaknú ani vody.

Dizajn a konštrukcia hodiniek Apple Watch je síce vkusná a štýlová, no nie je úplne vhodná do drsnejšieho terénu.

Vyznávači extrémnejších športov a napríklad pobytu v divočine skôr ocenia produkty od Garminu či Suunta, ktorých špecializované hodinky sa vedia vysporiadať aj s menej šetrným zaobchádzaním.

Je možné, že Apple vyhovie aj tejto skupine používateľov. Agentúra Bloomberg informuje, Apple uvažuje nad vydaním odolnej verzie hodiniek Apple Watch. Zatiaľ má v spoločnosti prebiehať „interná diskusia“ na túto tému, nie je preto vôbec isté, či takého hodinky vzniknú. Mohol by to ale byť dobrý nápad.

apple watch
Takto vyzerá brnenie pre hodinky Apple Watch, ktoré predáva známy výrobca príslušenstva Spigen. Kryt sa nazýva Rugged Armor Pro.

Apple Watch pre „extrémne športy“ by mali poskytovať rovnakú funkcionalitu ako bežný typ hodiniek, avšak v robustnejšej pogumovanej konštrukcii. Používateľ by sa tak nemusel obávať škrabancov alebo poškodenia.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!

Vodné lyžovanie, skialp, horolezectvo, zjazdová cyklistika… Existuje veľa disciplín, kde by sa odolné Apple Watch určite osvedčili lepšie ako bežný model. Bloomberg tiež spomína nové funkcie zacielené na plavecké športy.

Kedy by mohla byť odolná verzia hodiniek predstavená? Možno neskôr v tomto roku, alebo až v roku 2022. Necháme sa prekvapiť. Istí si môžeme byť len tým, že sa tento rok dočkáme novej generácie Apple Watch 7, o ktorej sa hovorí, že dokáže zmerať aj hladinu cukru v krvi.  

Porovnajte si aktuálne ceny hodiniek Apple Watch Series 6 u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať