Samsung Galaxy SmartTag+ OFICIÁLNE: Špičkový prívesok, vďaka ktorému nájdete stratené veci

Galaxy SmartTag+ vám pri hľadaní stratených vecí pomôže rozšírenou realitou.

Samsung oficiálne predstavil inteligentný prívesok Galaxy SmartTag+. Prívesok je vybavený technológiou Bluetooth Low Energy (BLE) aj ultra-wideband (UWB), takže umožňuje presnejšiu lokalizáciu ako predchádzajúce modely.

Rovnako využíva technológiu rozšírenej reality (AR), s ktorej pomocou dokáže užívateľa veľmi jednoducho priviesť ku stratenému predmetu pomocou fotoaparátu v smartfónu. Prívesok Galaxy SmartTag+ bude na Slovensku dostupný od 30. apríla 2021 v modrej a čiernej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena bola stanovená na 39,90 Eur.


Samsung Galaxy SmartTag+
Samsung Galaxy SmartTag+ podporuje aj rozšírenú realitu.

SmartTag+: Ako funguje?

Galaxy SmartTag+ je najnovším prírastkom do modelového radu smart príveskov Samsung Galaxy SmartTag. Je možné ho pripevniť na ľubovoľný predmet, napríklad na batoh alebo na kľúče, a potom ho spoľahlivo a ľahko nájsť pomocou služby SmartThings Find na mobilnom zariadení Galaxy.

Samsung Galaxy SmartTag+
Prívesok vám ukáže, kde máte hľadať.

Rozšírená realita? Perfektný nápad!

Do výbavy Galaxy SmartTag+ patria ako Bluetooth vo verzii BLE, tak aj technológia ultra-wideband (UWB). Vďaka nej je možné k hľadaniu strateného predmetu využiť aj systém rozšírenej reality (AR). Slúži na to funkcia AR Finder, ktorá používateľa jednoducho navedie k hľadanej veci na displeji smartfónu s podporou UWB (napr. Galaxy S21+ alebo S21 Ultra).

Na displeji sa zobrazí vzdialenosť od hľadaného predmetu a šípka v smere, v akom máte hľadať. Keď sa k predmetu dostatočne priblížite, môže navyše prívesok hlasno zazvoniť, takže vec nájdete, aj keď zapadla napríklad pod gauč.

„Technológia UWB predstavuje naozaj veľkú zmenu, hľadanie ľubovoľných predmetov je vďaka nej podstatne presnejšie a spoľahlivejšie,“ vyhlásil KJ Kim, viceprezident a riaditeľ výskumu a vývoja mobilných zariadení v mobilnej divízii Samsung Electronics. „Práve preto ju stále častejšie používame v rámci celého ekosystému Galaxy a hľadáme nové a nové spôsoby, ako s jej pomocou ľuďom vylepšiť a uľahčiť každodenný život.“

Samsung Galaxy SmartTag+
Lokalizácia funguje aj na väčšiu vzdialenosť.

Lokalizácia aj na veľkú vzdialenosť

Výhody prívesku Galaxy SmartTag+ sa výborne dopĺňajú so schopnosťami vyspelej aplikácie SmartThings Find – stratený predmet je možné lokalizovať na mape aj v prípade, že sa nachádza ďaleko od vás. Vďaka Bluetooth LE sa totiž prívesok dokáže pripojiť k ľubovoľnému zariadenie náležiacemu do ekosystému Galaxy a s hľadaním vám teda môžu pomôcť majitelia iných prístrojov tohto radu.

TIP REDAKCIE
Nové modely MacBookov Pro údajne ponúknu mini-LED displeje s obnovovacou frekvenciou 120 Hz

Keď v aplikácii SmartThings Find nahlásite stratu prívesku, dokáže ho lokalizovať akékoľvek zariadenie Galaxy, ktoré má funkciu SmartThings zapnutú, a vy dostanete správy o jeho polohe. Všetky dáta sú samozrejme šifrovaná a chránená, o polohe prívesku sa teda dozviete len vy a nikto iný.

Samsung Galaxy SmartTag+
Cez Galaxy SmartTag+ si môžete zautomatizovať celú domácnosť.

Diaľkové ovládanie inteligentných zariadení jediným stlačením tlačidla

Prívesky Galaxy SmartTag+ a SmartTag však majú aj iné funkcie, neslúžia len na lokalizáciu stratených predmetov. Zabudli ste vypnúť lampu na nočnom stolíku a išli ste von? Nemusíte sa vracať domov, prívesok zvládne zhasnúť za vás. Zvláda aj iné úlohy, stačí si ich nastaviť v aplikácii SmartThings a potom len stlačiť tlačidlo.

Systém funguje v rámci služby SmartThings Find, ktorá je k dispozícii v aplikácii SmartThings.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať