VIDEO: Takýmto dizajnom nás má ohúriť pripravovaný OnePlus 9 Pro!

Server LetsGoDigital sa s nami podelil o čerstvé rendery výkonnejšieho modelu z očakávanej dvojice vlajkových lodí od spoločnosti OnePlus.
OnePlus 8 a 8 Pro

OnePlus pomerne nedávno predstavil svoju najnovšiu vlajkovú loď v podobe OnePlus 8T. Pôvodne mal byť tento model súčasťou dvojčlennej série skladajúcej sa zo štandardného a výkonnejšieho modelu. Ako ale isto viete, OnePlus 8T Pro nikdy neuzrel svetlo sveta.

Prečo? Dôvod je jednoduchý. OnePlus 8T Pro by bol pre spoločnosť skôr stratou ako prínosom. Smartfón by totiž nedokázal ponúknuť dostatočné vylepšenia na to, aby sa výraznejšie odlišoval od štandardného OnePlus 8T či OnePlus 8 Pro. Jediným citeľným rozdielom by bol rýchlejší čipset.

Z týchto a samozrejme mnohých ďalších, avšak menej známych dôvodov, sa OnePlus rozhodol počkať do jari budúceho roku, kedy plánuje predstaviť sériu OnePlus 9. Ako je už dlhé roky zvykom, rad bude pozostávať z dvoch modelov – OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro.

Čo môžeme očakávať?

A že sa rozhodne máme na čo tešiť. Server LetsGoDigital sa totiž s nami podelil o rendery výkonnejšieho modelu z očakávanej dvojice, resp. OnePlus 9 Pro. Ako píše publikácia Tom’s Guide, serveru sa podarilo vytvoriť vizualizáciu smartfónu na základe doposiaľ zverejnených špekulácií a únikov.

oneplus 9 pro render 1
Zdroj: LetsGoDigital

Ohľadom výbavy OnePlus 9 Pro toho zatiaľ veľa nevieme. Informátor OnLeaks však tvrdí, že smartfón bude vybavený 6,7-palcovým displejom. Z tohto údaju vyplýva, že bude o trochu menší ako OnePlus 8 Pro (6,78″), no zároveň väčší ako OnePlus 8T (6,55″). Samozrejme, po stranách má byť dramatický zahnutý.

oneplus 9 pro render 3
Zdroj: LetsGoDigital

Zadná strana má poskytovať útočisko celkovo štyrom snímačom. Dva z nich majú byť širokouhlé, o ostatných žiaľ nepoznáme žiadne bližšie informácie. Očakáva sa však, že minimálne jeden z nich ponúkne rozlíšenie 64 Mpx. Predný fotoaparát zaujme svoju pozíciu v kruhovom výreze umiestnenom v ľavom hornom rohu displeja.

Pri snímkach to však nekončí. Verejne dostupné je už aj video, ktoré nám vlajkovú loď ukazuje zo všetkých možných uhlov.

Ako je na tom štandardný model?

Čo sa týka OnePlus 9, ten má byť vybavený čipsetom Snapdragon 888 od Qualcommu, 612 GB operačnej pamäte RAM a najmenej 128 GB interného úložiska. OnePlus 9 Pro zrejme ponúkne podobnú výbavu, avšak podľa všetkého dorazí v rozdielnych konfiguráciách.

Séria OnePlus 9 má byť predstavená o niekoľko týždňov skôr, než je zvykom, konkrétne v marci.

Aktuálna cena OnePlus 8T (denne aktualizované)

Total
0
Zdieľaní