OnePlus 8T oficiálne: 120 Hz plochý AMOLED displej, 65W nabíjanie a cena 629 eur

Spoločnosť OnePlus dnes prostredníctvom online streamu predstavila nový model smartfónu z takzvanej „T“ série, ktoré spoznávame v druhom polroku.

Spoločnosť OnePlus dnes prostredníctvom online streamu predstavila nový model smartfónu z takzvanej „T“ série, ktoré spoznávame v druhom polroku. Výrobca predstavil iba jeden kus, a to OnePlus 8T. Pro verziu vynechal.

Vôbec to nevadí. OnePlus 8T zodpovedne nasleduje obchodnú stratégiu značky a aktuálna novinka toho ponúka viac ako dosť. Začneme obrazovkou, s ktorou by mal byť spokojný azda každý náročnejší zákazník neobľubujúci zakrivené hrany.

6,55″ AMOLED displej je plochý, má 120Hz obnovovaciu frekvenciu, 240Hz odozvu na dotyk, FHD+ rozlíšenie, jas 1 100 nitov a podporu pre HDR10. Spoločnosť DisplayMate udelila obrazovke najvyššie hodnotenie A+. Zavážila aj vysoká presnosť farieb na úrovni 0,3 JNCD.

Zelené prevedenie s lesklým sklom

High-end zameranie taktiež deklaruje 7 nm procesor Snapdragon 865 s 5G modemom, duálnym režimom NSA+SA a WiFi 6. Základná verzia dostala 8 GB RAM (LPDDR4X) a 128 GB interné úložisko (UFS 3.1).

Dostupný bude aj model s 12 GB RAM a 256 GB miestom pre obsah. Radi vidíme 4500 mAh batériu (technicky dve 2250 mAh batérie zapojené do série) so super rýchlym nabíjaním WarpCharge. 65W adaptér smartfón nabije za približne 40 minút.

Bezpečnosť nabíjania stráži 12 teplotných senzorov a čip kompatibility nachádzajúci v adaptéri aj kábli.

Strieborné prevedenie s matným sklom

Zostavu štyroch fotoaparátov dizajnéri uzavreli do obdĺžnika a presunuli ho do ľavého horného roku zadnej strany. Obsahuje hlavný 48 Mpx snímač obrazu Sony IMX586 s OIS a clonou f/1.7, ultraširokouhlý fotoaparát so 16 Mpx rozlíšením, 5 Mpx makro fotoaparát a 2 Mpx monochromatický senzor. Teleobjektív smartfón neobsahuje.

Maximom je 4K video pri 60 FPS. Nový je režim Video portrét, ktorý v reálnom čase rozostruje pozadie za snímaným objektom, primárne teda osobou. Lepšie by mal pracovať aj Nočný režim snímania, ktorý je podporovaný strojovým učením.

Predná kamera sa vtesnala do malého otvoru v obrazovke. Disponuje 16 Mpx rozlíšením, clonou f/2.4 a pevným, nie automatickým zaostrovaním.

OnePlus 8T je hneď od výroby dostupný s najnovším OS Android 11, na ktorom je postavené používateľské prostredie OxygenOS 11. Výrobca už spustil aktualizáciu na Android 11 pre OnePlus 8 a 8 Pro. V tomto smere môže ísť príkladom.

Po ruke budú dve farebné prevedenia – akvamarínová zelená (lesklé sklo s difúznym odrazom svetla) a lunárna strieborná (matné sklo). Smartfón váži 188 gramov, čiže nie je vyslovene ťažký. Odolnosť voči vode a prachu OnePlus neuvádza.

Spomenieme Bluetooth 5.1, stereo reproduktory, zvuk Dolby Atmos, dual nano SIM slot, NFC či napr. GPS a ďalšie pozičné služby. 3,5 mm audio jack sa v konštrukcii nenachádza.

OnePlus 8T bude na našom trhu dostupný prostredníctvom vybraných predajcov a operátorov za cenu 629 eur (128 GB). Typ s 256 GB pamäťou dostal cenovku 719 eur.

Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke oneplus.com. Pri použití našich odkazov môžete získať zľavu 10 € (TECHBYTE získa malú províziu).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať