OnePlus 9 vraj dorazí skôr. Predstavenie má byť naplánované na marec 2021

Nový rad vlajkových lodí značky OnePlus sa nám zrejme ukáže už v polovici marca. Pre porovnanie, modely OnePlus 8 a 8 Pro boli predstavené v apríli.

Spoločnosť OnePlus nedávno ukázala svetu svoju najnovšiu sériu vlajkových lodí – OnePlus 8T. Čínsky výrobca však tento rok aplikoval trochu inú stratégiu, nakoľko predstavil len základný model.

Séria OnePlus T po minulé roky vždy obsahovala dva smartfóny, a to štandardný model a top-end verziu s prívlastkom “Pro”. Tento rok sa však predstavenia dočkala len základná verzia. Prečo? Jednoducho povedané, bolo by to viac-menej zbytočné. OnePlus 8T Pro by totiž v porovnaní s OnePlus 8 Pro dokázal ponúknuť len minimálne vylepšenia.

OnePlus sa tak podľa všetkého rozhodol s väčšími inováciami počkať do prvej polovice roku 2021, kedy sa máme stať svedkami predstavenia radu OnePlus 9.

Predstavenie už v polovici marca?

Toto predstavenie však zrejme príde oveľa skôr, než zvyčajne. Ako píše server Android Central, nový rad vlajkových lodí značky OnePlus sa nám zrejme ukáže už v polovici marca. Pre porovnanie, aktuálna séria, resp. modely OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro, boli predstavené v polovici apríla.

TIP REDAKCIE
Tablet s výrezom v displeji? Taký má byť Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Čo sa týka výbavy pripravovaných modelov, zatiaľ môžeme len hádať. Zdroj uvádza, že zariadenia by mali byť vybavené novým čipsetom od Qualcommu, Snapdragon 875, rýchlym drôtovým (Warp Charge 65) či bezdrôtovým nabíjaním a výkonnejšími snímačmi.

OnePlus však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá posúva predstavenie svojich špičkových smartfónov na skorší dátum. Podobne totiž na tom má byť aj Samsung a jeho rad Galaxy S21 (alebo Galaxy S30), čo je téma, ktorej sme sa podrobnejšie venovali v samostatnom článku.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať