Menej za viac? Nabíjačka MagSafe Duo od Apple dosiahne maximálne 14 W, stáť má 150 €

Samozrejme, MagSafe Duo ponúkne určité kvality navyše, no stojí tých 150 € za to? Žiaľ, na túto otázku si musí odpovedať každý sám.

S Apple to je túto jeseň trochu divné. Najskôr tu boli chybné oficiálne puzdrá pre smartfóny iPhone 12, neskôr sťažnosti na ich ostré hrany a po novom aj chybné displeje.

A to sme ešte len pri smartfónoch. Gigant nedávno predstavil aj nový čipset M1, ktorý mal byť bezkonkurenčne najrýchlejším procesorom pre notebooky na trhu. Najnovšie výsledky z benchmarku však tvrdia niečo iné. A to stále nie je všetko.

Najnovší škandál sa týka jeho novej nabíjačky MagSafe Duo, ktorá má užívateľovi ponúknuť možnosť súčasného nabíjania smartfónu iPhone i hodiniek Apple Watch. Znie to lákavo a aj to lákavé je, no je tu jeden háčik – výkon.

Ako píše server Gizmochina, štandardný MagSafe ponúka v rámci najnovších iPhonov presne 15 W nabíjanie, teda okrem najlacnejšieho iPhone 12 mini, kde výkon klesá na úroveň 12 W. Ako je na tom MagSafe Duo?

MagSafe Duo len na 14 W 

Duálne prevedenie bezdrôtovej nabíjačky od Apple zo seba dokáže dostať maximálne 14 W (s 27 W adaptérom). S 20 W adaptérom výkon poklesne na 11 W. Na túto nie veľmi príjemnú novinku upozornil Mark Gurman (Bloomberg) prostredníctvom Twitteru.

Ďalším problémom je, že Apple adaptér s výkonom 27 W nepredáva. Predáva však 30 W adaptér, a to za zhruba 50-55 €, čo nie je zrovna málo. Pochopiteľne, nie každý bude ochotný minút toľko peňazí za pár wattov navyše. Pre takých užívateľov je k dispozícii o niečo lacnejší 20 W adaptér. S ním ale MagSafe Duo ponúkne len 11 W nabíjanie.

TIP REDAKCIE
VEĽKÁ ZMENA: Google mení to, ako vám ukáže výsledky vyhľadávania

Ak si to teda porovnáme, obyčajný MagSafe ponúka 15 W (alebo 12 W) nabíjanie, MagSafe Duo ponúkne o 1 až 4 W menej. Áno, rozdiel to nie je veľký, no treba si uvedomiť, že štandardná verzia stojí približne 45 €, zatiaľ čo duálna verzia sa má predávať za až 150 €.

Samozrejme, MagSafe Duo ponúkne určité kvality navyše, no stojí tých 150 € za to? Žiaľ, na túto otázku si musí odpovedať každý sám.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať