iPhone 12 má príliš ostré hrany, ktoré môžu porezať, posťažovalo sa pár zákazníkov

Nové smartfóny iPhone 12 nemajú na rozdiel od svojich predchodcov iPhone 11 zaoblené hrany konštrukcie. Sú ploché a podľa niektorých reakcií aj ostré.

Nové smartfóny iPhone 12 nemajú na rozdiel od svojich predchodcov iPhone 11 zaoblené hrany konštrukcie. Dizajnéri sa pri tvorbe vzhľadu inšpirovali pôvodnými modelmi iPhone 5 a iPhone 4, ktoré majú hrany konštrukcie ploché.

Totožný dizajn konštrukcie zdieľajú všetky smartfóny iPhone 12. Model iPhone 12 mini a iPhone 12 majú konštrukciu z hliníka, iPhone 12 Pro a Pro Max z nehrdzavejúcej ocele.

iPhone 12 a iPhone 12 Pro sa už predávajú na vybraných trhoch vrátane Číny. Verzie mini a Pro Max sa začnú predávať o niečo neskôr, v priebehu novembra.

Smartfóny iPhone 12 vyzerajú vďaka svojmu hranatému dizajnu perfektne, no pár zákazníkov po ich zakúpení zistilo, že nie je zrovna komfortný na manipuláciu.

Na sociálnych sieťach Weibo a Tieba zdieľali fotografie začervenaných či ľahko porezaných prstov rúk, čo mali spôsobiť práve ostré hrany konštrukcie nových smartfónov od Apple. Informuje o tom portál GizChina a čínsky web mydrivers.com.

Foto: news.mydrivers.com
Foto: mydrivers.com
iPhone 12
Foto: mydrivers.com

Niektorí používatelia uvádzajú, že smartfóny museli držať veľmi pevne, aby im nevykĺzli z rúk, čo taktiež prispelo k ľahkým zraneniam pokožky.

TIP REDAKCIE
Najväčší medzigeneračný rozdiel? MacBook Pro s M1 Max ponúka až o 181 % rýchlejšiu grafiku

Či ide o skutočný problém, alebo len ojedinelé (prehnané) reakcie niekoľkých zákazníkov hľadajúcich každú drobnú chybičku, ukáže až čas a skúsenosti širšej skupiny zákazníkov.

Apple smartfóny určite nenavrhoval tak, aby niekoho porezali. Pri ich vývoji a testovaní sa na tieto aspekty myslí.

Okrem toho sa iPhone 12 ocitol v rukách niekoľkých recenzentov, ktorí podobný problém (zatiaľ) nezaznamenali. Ak by aj hrany boli trochu ostré, komplikáciu vyrieši ochranné puzdro, ktoré je v tejto triede zariadení s vyššou cenou azda povinnou jazdou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať