Huawei P40

Svetový trh so smartfónmi v druhom štvrťroku klesol, expedovalo sa 278,4 milióna zariadení

Koronavírus negatívne ovplyvnil a stále ovplyvňuje mnoho veľkých výrobcov, čo sa jednoznačne podpísalo na počte expedovaných smartfónov za druhý štvrťrok.

Pandémia koronavírusu negatívne ovplyvnila a stále ovplyvňuje mnoho veľkých výrobcov pôsobiacich na trhu so smartfónmi, čo sa jednoznačne podpísalo na počte expedovaných modelov za druhý štvrťrok, resp. druhý kvartál 2020. 

Server FoneArena informuje, že trh so smartfónmi v druhom kvartáli zaznamenal 16-percentný medziročný pokles. Expedovalo sa tak približne len 278,4 milióna smartfónov, pričom najlepšie sa darilo spoločnostiam Huawei, Samsung, Apple, Xiaomi a Oppo.

Zdroj: IDC/FoneArena

Prvú priečku, na počudovanie mnohých, obsadil čínsky gigant Huawei, a to aj vďaka 10-percentnému medziročnému nárastu na domácom trhu. Celkovo však spoločnosť zaznamenala 5,1-percentný medziročný pokles. Podarilo sa jej distribuovať 55,8 milióna smartfónov, a pripisuje si teda 20-percentný podiel na trhu.

Hneď za Huawei sa nachádza juhokórejský výrobca Samsung, ktorému sa počas druhého kvartálu podarilo expedovať približne 54,2 milióna smartfónov. Toto číslo pre firmu reprezentuje až 28,9-percentný medziročný pokles.

TIP REDAKCIE
FOTO: Takto vyzerá iPhone 13 Pro vyrobený z roztavených častí Tesla Model 3!
Zdroj: IDC/FoneArena

Stupne víťazov kompletizuje spoločnosť Apple s podielom vo výške 13,5 %, čo znamená 37,6 milióna expedovaných telefónov. Za toto percento vďačí najmä svojmu radu iPhone 11 a taktiež čerstvému iPhone SE.

Zostávajúce priečky obsadili výrobcovia Xiaomi a Oppo. Prvý z dvojice distribuoval 28,5 milióna smartfónov, druhý 24 miliónov smartfónov. Pre obe firmy tieto čísla reprezentujú značný pokles, a to o 11,8 % a 18 %.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať