Face ID od Apple môže byť už čoskoro schopné mapovať žily

O vytvorenie 3D mapy žíl sa má starať infračervené svetlo. Senzor má na jej vyhotovenie využívať rovnakú techniku, akú používa aj aktuálna verzia Face ID.

Jedným zo záujmov spoločnosti Apple je maximálne vylepšenie technológie Face ID a iných biometrických bezpečnostných systémov. Sú síce profesionálne prepracované a pomerne spoľahlivé, no rozhodne nie sú dokonalé. Aspoň zatiaľ.

Ako píše server Gizmochina, Apple sa má v blízkej budúcnosti sústrediť na odstránenie pomerne bizarného nedostatku snímača tváre. Problém vzniká pri výraznej podobnosti viacerých osôb, prípadne dvojičiek. Aby nebola podobnosť zneužitá, Face ID bude musieť musieť snímať aj to, čo sa nachádza pod tvárou.

via Gizmochina

Face ID je systém. A systém môže zlyhať

Je všeobecne známe, že na svete neexistujú dve identické osoby. Toto tvrdenie však nie je tak úplne pravdivé. Existuje totiž malá šanca, že po svete kráča niekoľko ľudí, ktorí sú aj vám prinajmenšom veľmi podobní. Ďalší príklad – jednovaječné dvojičky.

Áno, človek by síce týchto ľudí vedel na základe určitých znakov rozoznať a kategorizovať, no Face ID je stále len systém, nie človek, a preto môže zlyhať.

TIP REDAKCIE
Windows 11 na Macoch s M1? Nemysliteľné sa môže stať realitou

Riešenie? Mapovanie žíl

Apple však plánuje tento nedostatok odstrániť, a to vylepšením technológie Face ID tak, aby dokázala mapovať žily. Naznačuje to patent, ktorý si spoločnosť podala na patentovom úrade v Spojených štátoch amerických.

via Gizmochina

O vytvorenie 3D mapy žíl užívateľa sa má starať infračervené svetlo. Senzor má na jej vyhotovenie využívať rovnakú techniku, akú používa aj aktuálna verzia Face ID, avšak s tým rozdielom, že bude snímať aj to, čo je pod pokožkou.

Zatiaľ nie je isté, kedy presne sa nového systému dočkáme, no pri pohľade na tempo, akým dnes technológie napredujú, môžeme očakávať, že to bude vo veľmi blízkej budúcnosti.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať