apple watch

Pulzný oxymeter aj väčšia batéria: Apple Watch Series 6 budú opäť dokonalejšie

Novú generáciu najpredávanejších hodiniek sveta, Apple Watch Series 6, by sme mali spoznať niekedy pred koncom tohto roka. Predstavená bude spolu s novými smartfónmi iPhone 12.

Novú generáciu najpredávanejších hodiniek sveta, Apple Watch Series 6, by sme mali spoznať niekedy pred koncom tohto roka. Predstavená bude spolu s novými smartfónmi iPhone 12.

Apple Watch Series 6 zostanú verné svojmu štvorcovému dizajnu. Zmeny v oblasti vzhľadu sa neočakávajú, čo však neplatí o vnútorných komponentoch.

Podľa informácií portálu DigiTimes spoločnosť Apple nasadí do novej generácie hodiniek pulzný oxymeter – senzor, ktorý dokáže odmerať nasýtenie krvi kyslíkom. Takouto technológiou sa v súčasnosti pýšia napríklad produkty značky Garmin.

Nízka saturácia krvi kyslíkom môže naznačovať ochorenie dýchacích ciest, problémy so srdcom a ďalšie zdravotné komplikácie. Pokiaľ hodinky nízku hladinu kyslíka v krvi odhalia, používateľa na to upozornia. Snímač pre meranie SpO2 má spoločnosti Apple dodať taiwanský výrobca ASE Technology.

Zmienky o meraní hladiny kyslíka v krvi sa po prvý krát objavili ešte v marci. Autori z 9to5mac.com funkciu našli vo vtedy ešte nevydanej verzii operačného systému iOS 14.

TIP REDAKCIE
Nabíjačka pre elektromobily bude v Spojenom kráľovstve povinnou výbavou každej novej domácnosti
Apple Watch Series 6
Toto má byť batéria pre nové Apple Watch Series 6. Foto: safetykorea.kr

Monitorovanie SpO2 nebude jedinou novinkou, ktoré hodinky Apple Watch Series 6 prinesú. Podľa portálu Pocket Now by sme sa mohli dočkať aj väčšej batérie, vďaka ktorej by sa (snáď) predĺžila výdrž na jedno nabitie.

Zázraky ale očakávať netreba. Nová batéria, ktorá sa objavila na stránkach Korea Testing and Research Institute, má kapacitu 303,8 mAh. Apple Watch Series 5 pritom používajú akumulátor s kapacitou 296 mAh.

Okrem toho sa špekuluje o lepšej vodotesnosti hodiniek, vylepšenom bezdrôtovom pripojení, presnejšom EKG a spoľahnúť sa môžeme na monitorovanie kvality spánku. Sledovanie spánku je totižto už potvrdenou súčasťou novej verzie operačného systému WatchOS 7.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať