oppo

Oppo sa oficiálne pochválil 125 W drôtovým a 65 W bezdrôtovým nabíjaním pre smartfóny

Čínske Oppo zatiaľ vyhráva preteky o čo najrýchlejšiu technológiu pre nabíjanie smartfónov. Teraz prichádza v novej generácii, ktorá ponúka až 125W výkon, ako informuje GSMArena a AndroidCentral.

Čínske Oppo zatiaľ vyhráva preteky o čo najrýchlejšiu technológiu pre nabíjanie smartfónov. Teraz prichádza v novej generácii, ktorá ponúka až 125 W výkon, ako informuje GSMArena a AndroidCentral.

Oppo toho na tlačovom podujatí v Číne predstavil viac ako len 125 W nabíjanie. Za zmienku stojí aj bezdrôtové nabíjanie AirVOOC s výkonom 65 W alebo vrecková mini nabíjačka o výkone 50 W.

Smartfón so 4000 mAh batériou dokáže ultra rýchla technológia nabiť na približne 40% kapacity len za 5 minút. Plnú kapacitu dosiahne za 20 minút. O bezpečnosť sa stará hneď niekoľko senzorov, ktoré strážia teplotu a optimálne dávkovanie energie prostredníctvom troch paralelných obvodov.

65 W bezdrôtová nabíjačka AirVOOC má okrúhly tvar a panel zo skla, ktoré spolu prispievajú k efektívnemu odvádzaniu tepla počas nabíjania. V spodnej časti nabíjačky sa navyše nachádza ventilátor, ktorý dokáže znížiť teplotu o 2 stupne Celzia.

Nabíjačka využíva dve indukčné cievky, ktoré pracujú súčasne. 4000 mAh batériu sú schopné nabiť do plnej kapacity za asi 30 minút. Nabíjačka si bude vďaka podpore normy Qi rozumieť aj s množstvom iných zariadení, ktoré ale samozrejme nenabije tak rýchlo.

Aby toho nebolo málo, Oppo predstavil ešte dve ďalšie rýchle nabíjačky. 50 W mini SuperVOOC adaptér110 W mini flash nabíjačku. Obe majú menšie rozmery, nebudú teda príliš zavadzať pri cestovaní alebo prenášaní.

50W mini nabíjačka od Oppo v porovnaní so smartfónom.

50 W mini SuperVOOC adaptér je veľký asi ako 4G modem. Pohodlne sa zmestí do vrecka nohavíc alebo do malej príručnej tašky. Výrobca udáva, že o niečo väčšia 110 W nabíjačka môže zrýchlene dobíjať aj konkurenčné zariadenia. Nie však s plným potenciálom.

Huawei P40 Pro dostane namiesto 40 W prísunu energie 18 W, Xiaomi Mi 10 Pro 30 W a napríklad taký MacBook Pro 65W.

TIP REDAKCIE
Rýchle nabíjanie zabíja batériu: 40 W výkon zníži kapacitu na 70 %, 15 W po rovnakom čase len na 90 %

A kedy sa dostanú nové, superrýchle dávkovače energie od Oppo na trh? Nevieme. Výrobca časový rámec podľa zdrojov nespresnil. Podla neho sú ale tieto technológie „pripravené pre komerčné využitie”.

To znamená, že sa nimi pravdepodobne stretneme až pri nových generáciách prémiových vlajkových smartfónov značky Oppo.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať