Galaxy Note20 s čipom Exynos prešiel benchmarkom. Výsledky zrejme mnohých nepotešia

Pripravovaný rad vlajkových lodí od Samsung dorazí v dvoch variantoch, ktoré sa budú odlišovať čipom. Jeden poženie Snapdragon 865+, druhý Exynos 990.

Už dlhší čas vieme, že pripravovaný rad vlajkových lodí od Samsungu dorazí v dvoch variantoch, ktoré sa budú odlišovať čipom. Jeden poženie Snapdragon 865+, druhý Exynos 990.

Mnohí by rozhodne ocenili, keby sa juhokórejský výrobca rozhodol vydať len jednu verziu očakávanej série, o ktorej pohon by sa staral procesor od Qualcommu. Samsung sa však očividne stále drží svojej stratégie, ktorú uplatnil aj pri predchádzajúcich vlajkových lodiach, píše server Gizchina.

Jedným z dvojice chystaných zariadení je Galaxy Note20 Ultra, ktorý zohrá rolu výkonnejšieho modelu. Práve tento smartfón, konkrétne v prevedení s čipom Exynos 990, sa dopracoval do renomovaného benchmarku Geekbench. Výsledky, ktoré dosiahol, však zrejme mnohých nepotešia.

Zariadenie, ktoré prešlo testovaním, bolo okrem spomenutého čipu vybavené aj 10 GB operačnej pamäte a operačným systémom Android 10. V testovaní sa mu podarilo získať 928 bodov (na jedno jadro) a 2 721 bodov (na viac jadier). Toto skóre síce ani zďaleka nemôžeme považovať za nízke, no rozhodne by mohlo byť aj vyššie.

Zdroj: Geekbench/Gizchina

Snapdragon > Exynos

Užívatelia jednoducho preferujú čipsety do Qualcommu. V prípade radu Galaxy S20 bol rozdiel vo výkone medzi dvoma verziami tak široký, že sa fanúšikovia rozhodli spísať petíciu, aby Samsung vo svojich vlajkových lodiach úplne prestal používať čipy Exynos.

TIP REDAKCIE
Toto sú najlepšie aplikácie a hry tohto roka v Apple App Store

Máme však aj dobré správy. Špekuluje sa, že juhokórejský výrobca svoj nadchádzajúci rad špičkových smartfónov vybaví vylepšenou verziou Exynos 990, ktorá má v určitých smeroch dokonca prekonávať SD 865+. Či sa tak ale naozaj stane je zatiaľ otázne.

Výkonnostný rozdiel môže byť ešte širší

Ak sa však Samsung skutočne rozhodne jeden variant vybaviť štandardným Exynos 990, zatiaľ čo do druhého implementuje nový SD 865+, môžeme očakávať, že výkonnostný rozdiel bude v prípade Galaxy Note20 ešte širší, než ako tomu bolo pri Galaxy S20. A to, naopak, rozhodne nie je dobrá správa.

Musíme však poznamenať, že séria zatiaľ nebola oficiálne predstavená, a teda nás Samsung ešte má šancu prekvapiť, pochopiteľne v dobrom slova zmysle. Rad Galaxy Note20 bude spolu s mnohými ďalšími produktami predstavený počas podujatia Galaxy Unpacked, ktoré štartuje už o pár dní.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať