Debut Mafia: Definitive Edition sa odkladá na september. Dôvodom je koronavírus

Mafia: Definitive Edition mal pôvodne debutovať ku koncu leta. Podľa najnovších zistení to však vyzerá, že si kvôli koronavírusu počkáme o trochu dlhšie,

Očakávaný remaster titulu Mafia známy ako Mafia: Definitive Edition, mal pôvodne debutovať ku koncu leta. Podľa najnovších zistení to však vyzerá, že si kvôli koronavírusu počkáme o trochu dlhšie, píše server Engadget.

Spoločnosť 2K Games totiž oficiálne potvrdila, že prerobená verzia legendárnej klasiky z roku 2002 nedebutuje 28. augusta, ale až 25. septembra, teda o približne mesiac neskôr.

“Finalizovanie všetkého potrebného tak, aby sme hru stihli vydať v pôvodný dátum, sa kvôli globálnej pandémii COVID-19 stalo veľmi náročnou úlohou. A znižovanie kvality zo zážitku je skutočne to posledné, čo by sme chceli,” píše 2K Games spolu s Hangar 13 vo svojom prehlásení.

Neostaneme však s úplne prázdnymi rukami. Štúdio sa totiž s nami podelilo o krátke 15-sekundové video odkazujúce na 22. júl, kedy by sa nám mali odhaliť ukážky priamo z hry (gameplay). Nájsť ich budete môcť na oficiálnom účte spoločnosti na sieti Twitter.

Ako sme už spomenuli vyššie, Mafia: Definitive Edition, bude od podlahy prerobenou verziou pôvodného titulu. Dočkáme sa drastického vylepšenia vizuálnych efektov, prepracovanejších detailov, podpory pre 4K či HDR a dokonca aj nových možností, ako je napríklad kolekcia zberateľských predmetov či jazdenie na motocykloch.

Jednoznačne ide o najviac očakávaný diel z celej série. Ostatné dva sa totiž ani zďaleka netešili a ani netešia tak obrovskej popularite.