fortnite pre Android

Epic Games o pár dní usporiada turnaj vo Fortnite. Produkty od Apple medzi hlavnými cenami nenájdete

Turnaj sa koná už túto nedeľu, resp. 23. augusta. Ide o skutočne inovatívnu formu protestu, nakoľko sa medzi cenami nenachádza ani jeden produkt od Apple.

Fortnite, legendárny titul z kuchyne štúdia Epic Games, nedávno zmizol z online obchodu spoločnosti Apple (neskôr aj Google). Tvorca totiž našiel spôsob, ako sa vyhnúť poplatkom za umiestnenie hry na App Store. A to sa Apple rozhodne nepáčilo.

Odstránenie Fortnite z App Store odštartovalo spor enormných rozmerov. Apple hru vymazal kvôli porušeniu pravidiel a Fortnite sa bráni útokom. Amerického giganta obvinil z praktizovania monopolu. Celú situáciu “Fortnite vs. Apple” sme vám nedávno priblížili v samostatnom článku.

#FreeFortnite

Nie je teda žiadnym tajomstvom, že Epic Games a Apple sú aktuálne veľkými protivníkmi. Štúdio sa dokonca rozhodlo odštartovať kampaň #FreeFortnite, ktorú už o pár dní plánuje podporiť usporiadaním herného turnaja.

Turnaj sa bude konať už túto nedeľu, presnejšie 23. augusta. Ide o skutočne inovatívnu formu protestu, nakoľko sa medzi cenami nenachádza ani jeden produkt od Apple. Celkovo ich pritom má byť až 1 200, informuje server 9to5Mac.

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

Čo môžu účastníci vyhrať?

Epic Games hráčov láka na možnosť výhry špičkového notebooku od Alienware, Galaxy Tab S7, OnePlus 8, PlayStation 4 Pro, Xbox One X či Nintendo Switch. Dostupný však bude aj exkluzívny skin s názvom “Apple Man” či šiltovka s nápisom “Free Fortnite”.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať