Nintendo Switch

Nintendo Switch Pro príde tento rok: Na 4K rozlíšenie vraj máme zabudnúť

Podľa clien.net má Nintendo spolupracovať so spoločnosťou NVIDIA, a to na vytvorení čipu pre nadchádzajúcu konzolu Switch. Práve tu však vzniká háčik.

Trhu s hernými konzolami už veľmi dlhú dobu dominujú série Xbox a PlayStation. Veľký úspech však zožala aj prenosná konzola od spoločnosti Nintendo, Switch.

Tá má tento rok doraziť s “Pro” verziou, ktorá má priniesť niekoľko kľúčových vylepšení. Napriek tomu si však podľa mnohých novinka toto označenie nezaslúži.

Ako píše server SlashGear, podľa clien.net má Nintendo spolupracovať so spoločnosťou NVIDIA, a to na vytvorení nového čipu pre nadchádzajúcu konzolu Switch. Práve tu však vzniká háčik. Konzola totiž zrejme nebude podporovať 4K rozlíšenie.

Zaujímavé je, že čip Tegra X1, ktorý sa nachádza vo vnútri štandardnej verzie Switch, je technicky spôsobilý podporovať 4K rozlíšenie, čoho dôkazom sú napríklad zariadenia SHIELD od NVIDIA. Vlastný čip má ponúknuť ešte lepší výkon, no na hranie v 4K to zrejme nestačí. Zdroj ďalej uvádza, že procesor ešte ani zďaleka nie je dokončený.

TIP REDAKCIE
Čaká nás vesmírne divadlo: Okolo Zeme preletí asteroid o veľkosti 1 km! Uvidíte ho aj voľným okom

Práve z tohto dôvodu si mnohí myslia, že nová konzola bude absolútnym sklamaním. Na druhú stranu, herné štúdio zatiaľ nijak oficiálne nepoukázalo na Switch Pro/Switch 2, čo znamená, že sa toho ešte môže mnoho zmeniť. Kým sa tak stane, môžeme aspoň dúfať.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať