Trhová kapitalizácia Apple dosiahla rekord: Prekonala hodnotu 2 bilióny dolárov

Americká spoločnosť v stredu na malú chvíľu prekonala veľký míľnik. Trhová kapitalizácia sa vyšplhala nad 2 bilióny dolárov.

Americká spoločnosť v stredu na malú chvíľu prekonala veľký míľnik. Trhová kapitalizácia sa vyšplhala nad 2 bilióny dolárov po tom, ako jej akcie dočasne stúpli na hodnotu 467,77 dolára za kus, píše CNBC. Koncom dňa stáli 462,83 dolára za kus (trhová kapitalizácia 1,98 bilióna dolárov).

Apple sa aj napriek prebiehajúcej pandémii, ktorá je v Spojených štátoch amerických výraznejšia než na Slovensku, nesmierne darí. Ľudia, ktorí chodia do práce zrazu ostali doma a potrebovali notebooky či počítače, ktoré si kupovali, uhádli ste, od Apple.

Firma v júli zaknihovala mimoriadne úspešný kvartál podpísaný príjmom vo výške 59,7 miliardy dolárov. Zásluhy na tak dobrom výsledku podľa Apple nesú úspešné služby, homeoffice a silné online predaje. Apple musel rýchlo posilniť online segment, keďže kamenné prevádzky kvôli koronavírusu zatvoril.

Pred dvoma rokmi Apple, ako prvá americká spoločnosť, prekonal hranicu 1 dolárov v trhovej kapitalizácii. O dva roky neskôr má dvakrát tak vysokú hodnotu. Investori totiž spoločnosť už nevnímajú primárne ako výrobca hardvéru ale skôr ako softvérovú spoločnosť.

TIP REDAKCIE
Moderna má začiatkom roka 2022 vydať upravenú vakcínu proti variantu Omikron

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať