Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ OFICIÁLNE: Výkonné tablety pre prácu aj zábavu

Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ reprezentujú to najlepšie zo sveta tabletov s operačným systémom Android. Oba majú veľké obrazovky, prémiovú konštrukciu a vylepšenú interakciu s dotykovým perom S Pen.

Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ reprezentujú to najlepšie zo sveta tabletov s operačným systémom Android. Oba majú veľké obrazovky, prémiovú konštrukciu a vylepšenú interakciu s dotykovým perom S Pen.

Najlepšie vybavený model Samsung Galaxy Tab S7+ očarí až 12,4” Super AMOLED displejom s rozlíšením 2800 x 1752 pixelov, pomerom strán 16:10 a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Súčasťou obrazovky je tiež ultrazvukový snímač odtlačkov prstov.

Galaxy Tab S7 je na tom inak. Jeho obrazovka má 11” uhlopriečku, rozlíšenie 2560 x 1600 pixelov, pomer strán 16:10 a taktiež 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Pozor, výrobca pri tejto verzii použil LTPS TFT panel, nie AMOLED. Snímač odtlačkov presunul na bočnú stranu konštrukcie.

Tablety sú pekne štíhle. Ten lepší má hrúbku len 5,7 milimetra, menší model 6,3 milimetra. Vážia 575 gramov (S7+) a 498 gramov (S7). O dostatočnú výdrž na jedno nabitie sa postarajú batérie s kapacitami 8000 mAh a 10 090 mAh. Oba tablety podporujú 45W rýchle nabíjanie.

Výkon tabletov zastrešuje čipset Snapdragon 865 Plus so 6 GB operačnou pamäťou a 128 GB úložiskom. Pamäť sa dá rozšíriť do 1 TB pomocou microSD kariet. O celkový chod sa stará operačný systém Android 10 s užívateľským prostredím One UI.

Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ obsahujú 13 Mpx hlavný snímač obrazu, ktorý dopĺňa 5 Mpx ultra širokouhlý fotoaparát. Na prednej strane sa nachádza 8 Mpx kamera. O kvalitný zvuk sa postarajú rovno 4 reproduktory AKG s technológiou Dolby Atmos.

Aj dotykové pero S Pen pre tablety prichádza so super rýchlou a hladkou odozvou, novými gestami a prepracovanejšou aplikáciou Samsung Notes s automatickou synchronizáciou a možnosťou upravovať PDF dokumenty.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

Pero S Pen má svoje čestné miesto na zadnej strane tabletu, kde sa uchytí pomocou magnetu a zároveň nabíja.

Funkcia Multi-Active Window umožňuje otvárať a používať až tri aplikácie súčasne. Postranný panel Edge slúži pre okamžitý prístup k obľúbeným aplikáciám. Aj v tomto prípade je systém pripojenia DeX bezdrôtový. Výborné je, že sa tablety dajú použiť ako sekundárna obrazovka k Windows PC.

Samsung Galaxy Tab S7

Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ fungujú (takmer) ako prenosný počítač. Stačí len pripojiť inovovanú klávesnicu s novými funkčnými klávesami a podporou pre gestá.

Samsung kreatívne možnosti nových tabletov rozširuje aj vďaka partnerstvám s aplikáciami tretích strán. Používať môžete napr. grafické aplikácie Clip Studio Paint, Noteshelf alebo Canva.

Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ na Slovensku

Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ budú u nás dostupné v čiernej a bronzovej farbe. Tab S7 WiFi stojí 699 €, Tab S7 LTE 799 €. Cena pre model Tab S7+ WiFi sa zastavila na úrovni 899 €. Vrcholom radu je Tab S7+ s 5G pripojením za 1099 €.

Samsung Galaxy Tab S7

Dotykové pero S Pen by sa malo nachádzať priamo v balení. Výkonnejší adaptér pre nabíjanie a klávesnica sa predávajú zvlášť. Ak si však jeden z tabletov predobjednáte, získate ako darček ochranné puzdro.

Predobjednávky štartujú dnes (5. august 2020) a končia 20. augusta 2020 o 23:59 hod. Maloobchodný predaj bude zahájený 21. augusta 2020.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať