Elon Musk

Elon Musk nezastavuje: Šéf Tesly je aktuálne 4. najbohatším človekom planéty!

V ceste k prvej priečke rebríčku najbohatších ľudí planéty tak Elonovi stojí už len Mark Zuckerberg, Bill Gates a Jeff Bezos.

Elon Musk, šéf celosvetovo známej automobilky Tesla, ide doslova ako píla, teda aspoň čo sa jeho bohatstva týka. Len nedávno sme vás prostredníctvom nášho webu informovali o tom, ako Elon prekonal známeho investora Warrena Buffetta a stal sa tak 7. najbohatším človekom planéty. Stalo sa to v polovici júla. Ako je na tom šéf Tesly teraz, o niečo vyše mesiaca neskôr?

Ako ste už zrejme vyčítali z názvu tohto článku, Elonovi sa naozaj darí. Ohromný úspech zaznamenal v pondelok, kedy hodnota akcií Tesly vzrástla o celých 11 %. Vďaka tomu vzrástlo aj jeho bohatstvo, a to o až 8 miliard dolárov, píše Fox Business. Čistá hodnota obľúbeného vizionára tak aktuálne dosahuje takmer 85 miliárd dolárov, čiže zhruba 71 miliárd eur.

V ceste k prvej priečke rebríčku najbohatších ľudí planéty tak Elonovi stojí už len Mark Zuckerberg, CEO Facebooku, Bill Gates, spoluzakladateľ Microsoftu a Jeff Bezos, CEO spoločnosti Amazon.

TIP REDAKCIE
V Bratislave vyrastie nová centrála spoločnosti ESET. O projekt sa postará známy ateliér

Tesle sa darilo aj napriek pandémii

O neprestajný rast Elonovho bohatstva sa postarala najmä jeho automobilka, ktorej akcie tento rok vzrástli na hodnote o viac než 300 %. V priebehu posledných mesiacov sa jej tak aj napriek pandémii podarilo udržať v zisku – v prvej polovici tohto roka predala viac ako 179 tisíc elektromobilov.

Čo SpaceX?

Netreba však zabudnúť na fakt, že Elon je tiež aj spoluzakladateľom a šéfom spoločnosti SpaceX. Tá si nedávno, keď do vesmíru vyslala astronautov NASA, pripísala veľmi zaujímavé prvenstvo. Išlo totižto o vôbec prvý let na ISS s astronautmi na palube, ktorý bol sprostredkovaný súkromnou spoločnosťou.

Spoločnosť má byť aktuálne v procese zbierania presne 1 miliardy dolárov, vďaka čomu sa jej hodnota navýši na úroveň až 44 miliárd dolárov.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať