Elon Musk

Elon Musk prekonal Warrena Buffetta, stal sa siedmym najbohatším človekom planéty

Akcie Tesly vzrástli o 10,8 % (1 544 dolárov za akciu), čo malo z následok zvýšenie hodnoty celej spoločnosti na úroveň 286,5 miliardy amerických dolárov.

Piatok má rád asi každý, no Elon Musk zrejme najviac zo všetkých. Na konci minulého pracovného týždňa totiž šéf Tesly zarobil tak obrovské množstvo peňazí, že prekonal Warrena Buffetta, svetoznámeho a taktiež veľmi úspešného investora, vďaka čomu sa stal siedmym najbohatším človekom planéty, informuje server CNN.

Elonovi sa tento významný úspech podarilo docieliť vďaka nárastu akcií jeho vlastnej automobilky. Aby sme boli konkrétnejší, akcie vzrástli o 10,8 % (1 544 dolárov za akciu), čo malo z následok zvýšenie hodnoty celej spoločnosti na úroveň 286,5 miliardy amerických dolárov, čo v prepočte vychádza na približne 252 miliárd eur.

Viac ako 70 miliárd dolárov

A keďže Elonovi pripadá 20,8-percentný podiel, je zrejmé, že zarobil nemalý peniaz. Keď si teda všetko zrátame dohromady, celková hodnota šéfa Tesly aktuálne prekračuje hranicu 70 miliárd dolárov (cca 61 miliárd eur), čiže je zhruba o 1 miliardu bohatší ako Warren Buffett, píše publikácia CNBC.

TIP REDAKCIE
Najpoužívanejšie emotikony roka 2021? Rehot a srdiečka

Len tak ďalej, Elon

Elonovi sa v poslednom období rozhodne darí. A ak sa mu podarí týmto tempom bohatnúť aj naďalej, niet pochýb, že sa v rebríčku najbohatších ľudí prebojuje na ešte vyššie priečky. To už však ukáže len čas.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať