Elon Musk: Starship je odteraz TOP prioritou SpaceX

Elon Musk má stále väčšie ambície. Ďalším cieľom je Starship.

0
Starship
Starship

SpaceX má za sebou veľký úspech. Približne pred týždňom spoločnosť na Medzinárodnú vesmírnu stanicu vyniesla dvoch amerických astronautov čím sa priblížila k získaniu certifikácii od NASA na vesmírne misie s ľudskou posádkou. Muskova firma však nad týmto úspechom neplánuje stráviť veľa času.

Serveru CNBC sa podarilo získať email, ktorý zaslal Elon Musk zamestnancom SpaceX. Musk v ňom spomína, že „top prioritou SpaceX“ je odteraz vesmírna raketa Starship. Jej vývoj by sa podľa jeho slov mal zvýšiť „dramaticky a okamžite“. Jedinou ďalšou vecou, na ktorej Muskovi záleží je zníženie rizík spojených s návratom kapsuly Crew Dragon.

Starship sa má v budúcnosti stať hlavnou raketou, ktorú SpaceX využije. Určená má byť pre vesmírny turizmus, resp. dlhé „výlety“ do vesmíru. Jej prednosťou má byť ešte efektívnejšie a rýchlejšie znovu využitie. Jej nedávne zlyhanie a ohromná explózia, ktorá nasledovala, však vývoj výrazne ovplyvnila.

Aj napriek zameraniu na vývoj Starship SpaceX neplánuje zanedbať starostlivosť o už existujúce projekty. Spoločnosť bude aj naďalej dbať na bezpečnosť Crew Dragon, ako aj misiu Starlink, ktorá stále prebieha. Jej cieľom je na orbitu vyniesť dosť satelitov, aby sa na internet dokázali pripojiť ľudia z celého sveta, dokonca aj z miest, kde to momentálne nie je možné.