Nová várka Tesla Model 3 do Európy príde až v máji. Model Y zatiaľ nečakajte

Elektromobil Model 3 od spoločnosti Tesla je už takmer kompletne vypredaný, aspoň čo sa tohto štvrťroku týka. Nová várka by tak údajne mala doraziť v máji.

Elektromobil Model 3 od spoločnosti Tesla je už takmer kompletne vypredaný, aspoň čo sa tohto štvrťroku týka. Nová várka by tak údajne mala do všetkých európskych krajín doraziť v máji, informuje server Electrive.

Cestu k nám by si mali nájsť všetky dostupné varianty elektromobilu, a teda Standard Range+, Dual Motor a Performance.

Vozidlá sa aktuálne vyrábajú v meste Fremont, ktoré sa nachádza v americkom štáte Kalifornia. Objem dodávok do Európy je tak určovaný kapacitou lodí, ktoré ich dovážajú. Presný počet vozidiel, ktorý dokáže jedna loď prepraviť, je však neznámy.

Vyzerá to však, že všetky kusy Model 3, ktoré sú momentálne na ceste k nám, sú už predané alebo priradené konkrétnemu zákazníkovi. Ďalšia várka do Európy zamieri niekedy v priebehu druhého štvrťroku – pravdepodobne v máji.

Na Model Y si ešte chvíľu počkáme

Model Y je však trochu iný príbeh. Táto verzia sa k nám totiž nebude dovážať vôbec, keďže sa bude vyrábať v Gigafactory v Nemecku. Začiatok produkcie v tejto továrni je však ešte stále pomerne ďaleko, čo znamená, že na Model Y si ešte nejaký ten čas počkáme.

TIP REDAKCIE
Šliapne zvedavým firmám na prsty: Firefox Focus je ešte súkromnejší, nová funkcia desí Google aj Facebook

Práce na Gigafactory v Nemecku však pokračujú rapídnym tempom. Nedávno bolo vyrúbaných prvých 90 ha lesa, pričom celý proces mal zabrať menej ako 7 dní. Ďalších 60 ha sa má vyrúbať na jeseň. Celé územie pre Gigafactory, ktorá má výrobu spustiť v roku 2021, má zaberať až okolo 300 ha.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať