VIDEO: Tesla Model Y pristihnutý na ceste. Takto vyzerá v porovnaní s Model 3

Na YouTube sa objavilo 3-minutové video zobrazujúce elektromobil Tesla Model Y, ako brázdi cesty po boku populárneho Model 3.

Na YouTube sa objavilo 3-minutové video zobrazujúce elektromobil Tesla Model Y, ako brázdi cesty po boku populárneho Model 3. Lepšej príležitosti pre porovnanie dvoch vozidiel sme sa zrejme ani nemohli dočkať. O téme píše electrek.co.

Model Y bol zbadaný pri zálive San Francisco Bay, kde elektromobil od Tesly nie je vôbec žiadnou raritou. Práve naopak, v tejto oblasti majú Elonove vozidlá jedno z najvyšších zastúpení vôbec.

Samotný Model Y však raritou rozhodne je, keďže jeho debut je naplánovaný až na leto budúceho roku.

Ako môžete vidieť na videu nižšie, podľa všetkého ide o prototyp vo farebnom prevedení Midnight Silver. No aj keď ide “iba” o prototyp, vďaka krátkemu záznamu máme jedinečnú možnosť ho porovnať s jedným z aktuálne najhorúcejších produktov – Model 3.

Už na prvý pohľad vyzerá byť Model Y o niečo vyšší ako Model 3. Avšak z jediného záznamu, kde je vozidlo neustále v pohybe, je veľmi ťažké presne určiť jeho rozmery.

TIP REDAKCIE
Obchod Google Play prejde omladzovacou kúrou, takto bude vyzerať

Dva modely však majú zdieľať rovnakú platformu a dokonca až tri štvrtiny súčiastok. Reč je teda o skvelom elektromobile pre každého, kto chce niečo väčšie (a s podobnou cenou) ako je Model 3, avšak nie až tak masívne ako Model X.

Ako sme už uviedli vyššie, Model Y by mal svetlo sveta uzrieť už v lete budúceho roku. Pôvodne sa síce hovorilo o jeseni, no výrobca sa rozhodol výrazne pritlačiť na pílu, keďže ide o veľmi očakávaný model.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať