Volvo potvrdzuje cenu: Polestar 2 bude v Európe stáť okolo 59 000 €

Priamy konkurent Modelu 3 od Tesly.

7
Nový elektromobil Polestar 2
Nový elektromobil Polestar 2

Renomovaná švédska automobilka Volvo potvrdila európsku cenovku, ktorú si hodlá pýtať za svoj nový elektrický počin s názvom Polestar 2.

Športovo ladený elektromobil vyjde potenciálnych záujemcov takmer 60 000 eur. Štvorkolesová novinka bude však spočiatku oficiálne dostupná iba v Nemecku, Belgicku, Holandsku, Spojenom kráľovstve, Nórsku a, samozrejme, v domácom Švédsku.

Spomínaná suma nie je fixná, pretože každý jeden spotrebiteľský trh dostal mierne odlišné čísla. Napríklad v takom Nórsku zaplatíte za Polestar 2 približne 46 000 eur, zatiaľ čo v Spojenom kráľovstve asi o 10 000 eur viac, píše Electrek.

Polestar 2

Polestar 2

Konkurent Modelu 3

Vďaka cenovke, veľkosti karosérie a technickej špecifikácii možno povedať, že ide o priameho konkurenta pre Model 3 z dielne americkej Tesly.

Polestar 2 dokáže ponúknuť podobne veľkú batériu aj podobne vysoký výkon ako Long Range (AWD) verzia. V prvom prípade je reč o 78 kWh a v tom druhom o 300 kW. Pri nabíjaní sa ale musíte uskromniť s kadenciou 150 kW, čo je celkom škoda, keďže Tesla Model 3 podporuje až 250 kW.

Elektromobil Polestar 2 uzrel svetlo sveta ešte začiatkom roka 2019.