Nový elektromobil Polestar 2

Model 3 čakajú problémy: Volvo prináša elektromobil Polestar 2 s Androidom

Nový elektromobil Polestar 2 kombinuje všetko potrebné na to, aby dokázal súperiť s kľúčovým konkurentom od spoločnosti Tesla.

Volvo vytiahlo dlho očakávané eso. Nový elektromobil Polestar 2 kombinuje všetko potrebné na to, aby dokázal súperiť s kľúčovým konkurentom od americkej spoločnosti Tesla. Má dva výkonné elektromotory, z nuly na stovku zrýchli za necelých 5 sekúnd a poháňa ho operačný systém Android.

Okrem kombinovaného výkonu o veľkosti 300 kW, čo je asi 408 konských síl, ponúka ešte aj slušný 660 Nm krútiaci moment či 78 kWh akumulátor, ktorý by mal vydržať približne 440 kilometrov. Tento dojazd vypočítali podľa štandardu EPA.

Karoséria dostala takzvané fastback prevedenie a interiér zase kombinuje športový nádych, futuristické prvky a veľký 11-palcový dotykový displej, ktorý sa nachádza na tradičnom mieste hneď vedľa volantu.

Systém Android

Ako už bolo spomínané, palubný systém Polestar 2 poháňa operačný systém Android. Nejde však presne o tú istú verziu, akú obsahujú naše smartfóny, pretože ju dodatočne modifikovali. A to podľa potrieb príslušného elektronického produktu, čo je v tomto prípade osobné vozidlo.

Polestar 2
Interiér
Polestar 2
Interiér

Základ teda zostal bez zmeny. V modifikovanom operačnom systéme nájdete obchod Google Play, mapy a dokonca aj hlasového asistenta od spoločnosti Google.

Digitálny kľúč

Ďalšou špecialitkou nového elektromobilu je možnosť využívať smartfón ako diaľkové ovládanie. Používateľ s ním môže bezdrôtovo odomykať alebo zamykať interiér a Polestar 2 ho pre zmenu vďaka nemu dokáže sám od seba identifikovať. Stačí len, aby prišiel do jeho bezprostredného okolia a chvíľu počkal.

Polestar 2
Karoséria
Polestar 2
Karoséria
Polestar 2
Karoséria

Už v roku 2020

Výroba Polestar 2 odštartuje už začiatkom roka 2020, čiže o necelých 12 mesiacov. Proces bude prebiehať v Číne a čo sa týka cenovky, tá základná dosahuje sumu 40 000 eur. Prvý rok od spustenia predaja budeme ale platiť až o 20 000 eur viac.

Takzvaná “launch edícia” preto vystrelí až na približne 60 000 eur. TechCrunch navyše spomína, že ešte treba počítať i s dodatočnými poplatkami, ako sú napríklad dane. Až tak lacné to teda zatiaľ rozhodne nebude.

Total
9
Zdieľaní