Život na Marse objavíme do pár rokov, obáva sa hlavný vedec z NASA

Jim Green, jeden z hlavných vedcov NASA, verí, že od objavenia života na červenej planéte nás delí už len veľmi krátke obdobie.

Jim Green, jeden z hlavných vedcov NASA, verí, že od objavenia života na červenej planéte nás delí už len veľmi krátke obdobie. O prelomový objav sa majú postarať rovery od NASA a ESA (Európskej vesmírnej agentúry). Téme sa venovali redaktori z Futurism.

Ak bude ich misia úspešná, teda ak sondy na Marse skutočne nájdu život, Jim sa obáva jediného – následkov. “Nemyslím si, že sme na výsledky tejto misie pripravení. Obávam sa toho, pretože si myslím, že k objaveniu života na Marse nemáme ďaleko,” povedal vedec pre The Telegraph.

Proces pátrania po živote na nehostinnom povrchu červenej planéty bude prebiehať pomerne jednoducho. Sondy sa budú prehrabávať jej povrchom za účelom zozbierania potrebných vzoriek. Organická hmota pôdy či skál bude následne podrobená analýze, ktorá vyhodnotí či sa v nej nachádzajú živé organizmy.

Pokiaľ všetko pôjde hladko, vzorky by mali byť na Zem odoslané ešte v priebehu budúceho roku. Jim taktiež tvrdí, že ak by boli výsledky testovaní pozitívne, vznikol by ohľadom života mimo Zeme obrovský počet ďalších otázok.

TIP REDAKCIE
Pixel 6 je vyberavý: Ak máte starší či menej kvalitný kábel, odmieta sa nabíjať

Zdieľa život na Marse určitú podobnosť so životom na Zemi? Dokáže sa prenášať z planéty na planétu? Dva kľúčové rovery nám môžu už čoskoro ponúknuť odpovede aj na tieto otázky. Zatiaľ nám však neostáva nič iné, než čakať.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať